Ana sayfa THY Euroleague Sarunas Jasikevicius, Pau Gasol’ü kadroda görmek istiyor

Sarunas Jasikevicius, Pau Gasol’ü kadroda görmek istiyor

Barcelona'ya transfer olan Sarunas Jasikevicius için bu gün imza töreni düzenlendi. Törende Jasikevicius soruları yanıtladı.

Sarunas Jasikevicius, Pau Gasol'ü kadroda görmek istiyor

Barcelona’ya ile anlaşan Sarunas Jasikevicius için bugün imza töreni düzenlendi. Düzenlenen törende Litvanyalı koç bir çok konu hakkında sorulan soruları yanıtladı.

İlk sorulan sorulardan eski takım arkadaşı Pau Gasol’ün önümüzdeki sezon Barcelona’da oynayacağı söylentileri hakkında oldu. Tecrübeli koç, Birçok farklı isimden bahsediliyor, fakat bu transferler resmiyet kazanana kadar bir şey söylememiz doğru olmaz. Pau ile çok yakınım, onu kadromuzda görmeyi isterim. dedi.

Barcelona’nın başında büyük başarılara imza atmak istediğini ifade eden Sarunas İyi basketbol oynayarak başarılar kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız dedi.

Barcelona’nın transfer planları ile ilgili bilgi veren koç; Ante Tomic, Pau Ribas ve Kevin Pangos’un takımdan ayrılmasıyla birlikte Nick Calathes’in de Barcelona’ya katılma ihtimali hakkında, Şu ana kadar Barcelona yönetimiyle sık sık telefonda ve yazışarak konuştuk. Ancak şu ana kadar genellikle koç ekibiyle alakalı konuşuyoruz. Kadro olarak iyi bir takıma sahibiz, daha kuvvetli hale gelmek için de elimizden geleni yapacağız. ifadelerini kullandı.

Barcelona’nın yıldızı olarak 2003 EuroLeague’i kazanan ve final maçında attığı kritik üç sayılık basket ile takımına şampiyonluğu getiren Jasikevicius Palau Sant Jordi’deki taraftarlar, o üçlükten sonra Camp Nou’da atılan gole sevinen taraftarlar gibiydi. Barcelona formasıyla geçirdiğim o anları asla unutmayacağım. diyerek açıklamalarını sonlandırdı.