Ana sayfa THY Euroleague Serdar Ali Çelikler: “Fenerbahçe’nin Obradovic’e ihtiyacı yok”

Serdar Ali Çelikler: “Fenerbahçe’nin Obradovic’e ihtiyacı yok”

Futbol yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe Beko'yu başarıdan başarıya koşturan Zeljko Obradovic'e ağır eleştirilerde bulundu.

Futbol yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Youtube’da yayın yapan VOLE Son Raund programında Fenerbahçe Beko’nun efsane başantrenörü Zeljko Obradovic’i eleştiri yağmuruna tuttu.

Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe Basketbol takımını 5 kez Final Four’a çıkarmayı başaran, bir kez de Avrupa Şampiyonu yapan Zeljko Obradovic’e ligde alınan Galatasaray yenilgisi sonrası ağır eleştirilerde bulundu.

“OBRADOVİC FORMSUZ”

Çelikler Obradovic’e ‘tapınma’ kültürü olduğunu, hocanın formsuz olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe Basketbol Şubesi’nde Obradovic’e tapınma kültürü var. Obradovic geçen seneden beri formsuz. Bunu Türkiye’de söyleyen tek adamım ben. Basketbolu çok iyi bildiğini iddia eden yazarlar söyleseydi ben söylemezdim. Çoğu eyyamcı olduğu için, burada ben söylemek zorunda kaldım.

“ERGİN ATAMAN HER YERDE FENERBAHÇE’Yİ YENDİ”

Anadolu Efes’in bütçesinin Fenerbahçe’den çok daha düşük olduğunu söyleyen Çelikler, Ergin Ataman’ın her yerde Fenerbahçe’yi yendiğini söyledi:

Fenerbahçe’nin bütçesi 30 milyon euro, Efes’in bütçesi 20 milyon Euro. İstatistik sporlarda bu kadar fark, çok şey farkettirir. Bütçeniz 100 milyon olsa bir tane NBA oyuncusu getirirsin atar kazanırsın. Dolayısıyla bu kadar büyük fark istatistik sporlarda çok önemlidir.
Geçen sezon Ergin Ataman’a Ankara’da, İspanya’da, Sinan Erdem’de her yenildin. Adam kulaklıkla yendi, oturarak yendi, ayakta yendi, Her yerde Fenerbahçe’yi yendi. Biz de dedik ki burada bir yanlışlık var. Dediniz ki; “O sakattı, bilmem neydi, sen de basketboldan alamıyorsun. Datome sakat, Vesely sakat. Sen bizim Obradovic’imize nasıl bir şey söylersin.

“FENERBAHÇE’NİN OBRADOVİC’E İHTİYACI YOKTUR”

Geçtiğimiz hafta ligde Fenerbahçe’nin ligde Galatasaray’dan 20 sayı fark yemesine değinen Çelikler, Fenerbahçe’nin Obradovic’e ihtiyacı olmadığını iddia etti:

Bakın Fenerbahçe, Galatasaray’dan 20 sayı fark yedi. Fenerbahçe kendi bütçesinden 6 kat küçük takımdan 25 milyon euro daha düşük bütçeli Galatasaray’dan 20 sayı fark yiyorsa Obradovic’e ihtiyacı yoktur. 5 milyon euroluk takım kurarsın Galatasaray’dan da 20 sayı fark yersin. Biz de bugün onlar yendi, yarın da biz yeneriz falan deriz.

“OBRADOVİC YENİ SÖZLEŞME İSTİYOR”

Çelikler, Obradovic’in yeni sözleşme istediği için takımı oynatmadığına dair duyumlar aldığını söylerken, eğer durum böyle değilse Obradovic bitmiş dedi:

Fenerbahçe Beko’da ciddi bir sorun var. “Obradovic yeni sözleşme istiyor o yüzden takımı oynatmıyor” diyenler var. Eğer böyleyse vahim, değilse daha vahim bir durum var. Değilse adam bitmiş demektir.

“BURADA SAĞLANAN İMKANLARI HİÇBİR YERDE BULAMAZ”

Geçtiğimiz dönemde Fenerbahçe’nin verdiği ücretin neredeyse iki katını Panathiniakos ve Olympiakos teklif etmesine rağmen Fenerbahçe’de kalmayı tercih Obradovic için futbol yorumcusu Çelikler, daha iyi imkanlar bulamayacağını iddia ederek Hiç kimseye tapmayın. Obradovic, kendisine sağlanan imkanları hiçbir yerde bulamaz. 2 buçuk milyon euro maaş alıyor. 30 milyon euro takım bütçesi veriyorlar. Bundan daha büyük bütçeyi 3 takım sağlıyor: Barcelona, Real Madrid ve CSKA Moskova. dedi.

“ŞAMPİYONLUĞA HİÇ UĞRAŞMAYIN”

Euroleague’de Barcelona ya Real Madrid’in şampiyon olacağını düşündüğünü söyleyen Çelikler, Fenerbahçe’nin şampiyonluk için uğraşmaması gerektiğini şu sözlerle açıkladı:

Bu sezon Euroleague’de Barcelona ya da Real Madrid şampiyon olur. Fenerbahçe’nin Final Four yapma ihtimali çok zor. Diyelim ki Final Four’a kaldı. Şampiyonluğa hiç uğraşmayan Barcelona ya da Real Madrid şampiyon olacak. Çünkü adamlar 44 milyon euro harcadı.

“BASKETBOL ŞUBESİNE PARA HARCANMASINA KARŞIYIM”

Sözlerine son olarak basketbol şubesinin bütçesinin bu kadar yüksek olmasına karşı olduğunu dile getirerek son veren futbol yorumcusu Çelikler, Obradovic’in uyarılması gerektiğini söyledi:

Ben basketbol şubesine zaten bu kadar para harcanmasına karşıyım. 5 milyon euro bütçesi olan takım, 30 milyon euro bütçesi olan takımı yeniyorsa, Obradovic’i yönetimin çağırıp uyarması gerektiğini düşünüyorum.

Serdar Ali Çelikler’in Youtube’da yayınlanan programındaki açıklamlarını buradan izleyebilirsiniz: