Sergio Rodriguez taşıdı, Olimpia Milano geriden gelerek Real Madrid’i yıktı

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun 4.haftasından Olimpia Milano, Real Madrid karşılaşmasından Olimpia Milano 78-70'lik skorla galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun dördüncü haftasından Olimpia Milano, Real Madrid’i konuk etti. Karşılaşmadan Olimpia Milano 78-70’lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

Bu karşılaşmayla birlikte Olimpia Milano üçüncü galibiyetini aldı. Real Madrid ise üçüncü mağlubiyetini aldı.

Mücadeleye hızlı giriş yapan Real Madrid, skor farkını çift haneli sayılara çıkarmayı başardı ve ilk çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte Real Madrid skor farkını iyice arttırdı ve ikinci periyotu da önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte yaptıkları savunma ve sergiledikleri performansla beraberliği yakalayan Olimpia Milano çeyreği önde tamamlamayı başardı. Son çeyrekte oyunun kontrolünü ele geçiren Olimpia Milano skor üstünlüğünü oyun sonuna kadar korudu ve sahadan galip ayrıldı.

Olimpia Milano’da oyunun en skorer ismi Sergio Rodríguez Gómez oldu. Sergio 25 sayı, 7 asistle takımı sırtladı. Shavon Stokholm Shields’de 19 sayı, 7 ribaundla Sergio’ya eşlik etti. Luigi Datome ise 9 sayı, 3 ribaundla galibiyete katkı sağladı.

Real Madrid’de ise Trey Thompkins 15 sayı, 4 ribaundla oyunun en skorer ismi oldu. Alberto Abalde Díaz 14 sayı, 4 ribaundla mücadele etti. Jeffery Matthew Taylor ise 9 sayıyla takıma katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 10-19
İkinci çeyrek: 31-42
Üçüncü çeyrek: 54-55
Dördüncü çeyrek: 78-70