Ana sayfa THY Euroleague Shane Larkin Anadolu Efes’ten ayrılıyor!

Shane Larkin Anadolu Efes’ten ayrılıyor!

Anadolu Efes'in bu sezon Euroleague'de finale yükselmesinde ve BSL'de şampiyon olmasında gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Shane Larkin'in önceliği NBA'e geri dönmek.

Anadolu Efes’in bu sezon Euroleague’de finale yükselmesinde ve BSL’de şampiyon olmasında gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Shane Larkin’in önceliği NBA’e geri dönmek.

Trendbasket’in haberine göre, gelecek sezon NBA’de oynamak isteyen Larkin, ABD’den gelebilecek kontratları bekleyecek ve Avrupa’dan gelen teklifleri erteleyecek. Eğer NBA’den istediği tekfili alamazsa Avrupa’dan gelen teklifleri değerlendirecek.

CSKA Moskova’nın Nando de Colo ve Corry Higgins ile yollarını ayırlmasının ardından Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Shane Larkin’i kadrosuna katmak istediği gelen bilgiler arasında.

Anadolu Efes tarafına baktığımızda ise Larkin’i kadrosunda tutmak istiyor ancak yüksek maaş beklentisi ve NBA hayalinin şimdilik yolları tıkadığı biliniyor.

Larkin bu sezon Euroleague’de 35 maça çıkarken 12.5 sayı, 2.2 ribaunt, 3.1 asist, 14.0 verimlilik puanı ortalaması yakaladı.