Ana sayfa THY Euroleague Shane Larkin milli takım sürecinin ardından ilk kez konuştu

Shane Larkin milli takım sürecinin ardından ilk kez konuştu

THY Euroleague ile ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes'in formasını giyen Shane Larkin, A Milli takımı tercih etmesinin ardından ilk kez konuştu.

Shane Larkin milli takım sürecinin ardından ilk kez konuştu

THY Euroleague ile ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes’in formasını giyen Shane Larkin, A Milli takımı tercih etmesinin ardından ilk kez konuştu.

Larkin, Volkan Tivibu Spor’dan Volkan Günak‘ın sorularını yanıtlarken, hem Euroleague’deki çift maç haftasını hem de A Milli Takımımızı seçme konusunu değerlendirdi.

Çift maç haftasının ilk maçında CSKA Moskova deplasmanına gidecek olmalarını değerlendiren Larkin şöyle konuştu:

Çift maç haftaları önemlidir. Moskova’ya gidip deplasmanda hiç kolay olmayan bir maça çıkacağız. Sonra evimize geri dönüp başka bir güçlü takım olan Zalgiris Kaunas’la oynayacağız,” diyen Larkin “Zor olacak ama biz sakin ve pozitif kalmalıyız. Motivasyonumuzun bozulmasına izin vermemeliyiz. Sürekli en iyi performansımızda kalmak zorundayız.

Uzun süredir gündemi meşgul eden bir başka konu ise Shane Larkin’in Türk Milli takımını seçme konusu olmuştu. Deneyimli oyun kurucu A Milli Takımımızı seçme sürecinde yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

Bu imkana sahip olduğum için çok heyecanlıyım. Aylardır herkes bana bu konu hakkında soru soruyordu. Titizlikle aldığım bir karar oldu. Neticede bu ülke bana sevgi, yaptığım işe çok büyük bir minnet gösterdi. Türk Milli Takımı’nın formasını taşımanın benim için doğru karar olduğunu hissettim. Milli takımın kazanması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu ülkeyi temsil edeceğim için heyecanlıyım.