Ana sayfa THY Euroleague Shane Larkin:”Daha en iyi Larkin’i görmediniz”

Shane Larkin:”Daha en iyi Larkin’i görmediniz”

THY EuroLeague ekiplerinden Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Shane Larkin, düzenlenen medya gününde açıklamalarda bulundu.

ShaneLarkin

THY EuroLeague ekiplerinden Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Shane Larkin, video konferans şeklinde düzenlenen medya gününde açıklamalarda bulundu.

Shane Larkin’in yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“DAHA EN İYİ LARKİN’İ GÖRMEDİNİZ”

“Anadolu Efes‘te ailem ve arkadaşlarımla oynuyor gibiyim. Basketbol hep eğlenmeniz, keyif almanız gereken bir oyun.  2 sezondur sakatlıklarım vardı. Bu sezon tam anlamıyla sağlıklı olacağım için daha da iyi bir performans sergileyeceğim. Aynı sistem, aynı takım arkadaşları olacağını düşünecek olursak daha en iyi Larkin’i görmediniz. Göstermeyi büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.”

“KARŞILAŞMASI EN ZOR RAKİP OLARAK GÖRÜLSEMDE MESELE SADECE BEN DEĞİLİM”

“Mesele sadece ben değilim, bütün takım. Takım arkadaşlarım, koçum olmadan kendi başıma hiçim. Karşılaşması en zor oyuncu olarak Mike James’i söyleyebilirim. Takım olaraksa CSKA Moskova, Real Madrid ve Barcelona diyebilirim. Çok kaliteli takımlar ve bu yaz kadrolarını çok güçlendirdiler.”

“HEDEFİM NBA’DE OYNAMAK”

“Hedefim kesinlikle Anadolu Efes ile EuroLeague şampiyonluğu yaşamak ama ben ABD’liyim ve NBA de NBA. Hedefim orada oynamak. Yaz döneminde de teklifler geldi ama olumlu neticelenmedi. Şu an tek konsantrasyonum Anadolu Efes‘te kazanmak üzerine. Kendimi buna adadım.”

“GEÇEN SENE GÖRDÜKLERİNİZİ UNUTUN BU SENE ÇOK DAHA FAZLASINI GÖRECEKSİNİZ”

“Keşke en iyi sezonu oynadım diyebilsem ama neticede şampiyon olamadık, ben de salgın nedeniyle ödül alamadım. Son yıllarda performansımın %85’ini gösterebildim. Geçen sene gördüklerinizi unutun, bu sene çok daha fazlasını göreceksiniz.”

“Real Madrid dışında bizim gibi üç yıldır bir arada olan, bizim gibi bir kimyaya sahip olan bir takım yok. O yüzden neden geçen seneki başarımızı tekrarlayamayalım ki?”

“ERGİN ATAMAN NBA’DE KOÇLUK YAPABİLECEK DÜZEYDE”

“Bence Ataman’ın tarzı NBA’e çok yatkın şu anda. Avrupa’daki birçok koç sahada hep belli tarzı oynama konusunda kontrolü seviyor. Bizimse oynadığımız oyun birçok açıdan NBA takımlarına çok yakın. Kesinlikle NBA seviyesinde bir kısa rotasyonumuz var.  Koç, Oyuncularıyla birlikte nefes alıp veriyor. Oyuncularıyla birlikte yaşayıp ölüyor. Ergin Ataman olmasaydı, iki sezondur yakaladığımız başarıyı yakalayamazdık. Ergin Ataman, NBA’de koçluk yapabilecek düzeyde birisi.”

“ANADOLU EFES TARAFTARINI ÖZLÜYORUM”

“Taraftarlar olmadan başarılar mümkün değil. Seyircisiz başlayacağız ama bir an önce salonda olmalarını sabırsızlıkla bekliyorum. Gülen yüzlerini, pozitif enerjilerini görmeyi istiyorum. Her bir Anadolu Efes taraftarını gerçekten seviyorum ve onları özlüyorum.”

“TAMAMEN İYİ HİSSETTİĞİMDE DÖNMEK İSTİYORUM”

“Geri dönüşüm ile ilgili kesin bir tarih veremiyorum ancak tamamen iyi hissettiğim zaman geri dönmek istiyorum.”