Ana sayfa THY Euroleague Shane Larkin’den milli takım ve NBA dönüş açıklaması

Shane Larkin’den milli takım ve NBA dönüş açıklaması

Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, A Milli basketbol takımımızda devşirme oynamaya yeşil ışık yaktı

THY Euroleague’de geçtiğimiz sezon Anadolu Efes formasıyla özellikle Final Four maçlarında gösterdiği üstün performans ile göz dolduran Shane Larkin, Hırvatistan basınına açıklamalarda bulundu.

Birleşik Amerikalı yıldız oyuncu, Zadar Turnuvası sırasında Hırvatistan’dan basketball.hr ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Basketball.hr’nin haberine göre Hırvatistan Milli takım antrenörü Veljko Mrsic’in Anadolu Efes’in yıldızı Larkin’in oyunundan çok etkilendiği ve yıldız oyuncuyu Hırvat milli takımı kadrosuna dahil etmeyi düşündüğü belirtildi.

“BU FİKRE AÇIĞIM”

Larkin’e, Hırvatistan’ndan böyle bir teklif gelirse nasıl tepki vereceğinin sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

İlginç soru. Dün öğle yemeğinde bunu Kruno (Simon) ile konuştum. Bu fikre kesinlikle açık olduğumu söyleyebilirim.

“ABD İLE OYNAMAYI TERCİH EDERDİM”

Hırvatistan Mili takımı ile Olimpiyatlarda forma giyme ihtimalinin sorulması üzerine Shane Larkin şu ifadeleri kullandı:

Evet, Olimpiyatlar’da oynamak kesinlikle güzel olur. Her sporcunun hayalidir bu. Elbette ABD için oynamayı tercih ederdim ama duruma bakıldığında Hırvatistan ile oynama fikrine de kesinlikle açığım. Bu sezon bu çok iyi düşünmem gereken bir durum. Karşılanması gereken çok fazla etken var ve sorumlu kişilerden de benden ne beklediklerini dinlemem lazım. Ancak fikir tabii ki ilginç.

TÜRK MİLLİ TAKIMINA AÇIK KAPI

Türkiye Milli Takımı’ndan bir teklif aldın mı sorusunun üzerine ise Larkin, Resmi teklif yok ancak bunun gerçekleşebileceğine dair dedikodular oldu. Göreceğiz. Sezon yeni başlıyor ve önemli kararlar almak için vakit var yanıtını verdi.

“KENARDA OTURMAK İSTEMİYORUM”

NBA’e dönüşü ile ilgili de konuşan Larkin, NBA’den bu yaz teklifler aldığını ancak, ilk 5 başlayabileceği bir takımda olmak istediğini bu yüzden geri dönmediğini şu sözlerle anlattı:

Elbette NBA’e dönmek isterim ama ne pahasına olursa olsun değil. NBA’den bu yaz da teklif aldım ama ilk 5 başlayacağım bir takım istiyorum. Bir yerde kenarda oturmak için basketbolu çok fazla seviyorum. Efes‘te durum harika. Harika bir takımımız ve harika taraftarlarımız var. Böyle bir atmosferde oynamak zevk.