Ana sayfa THY Euroleague Shengelia: “Fenerbahçe’nin salonu hariç, Türkler çok misafirperver”

Shengelia: “Fenerbahçe’nin salonu hariç, Türkler çok misafirperver”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euoleague'in 3. haftasında Baskonia ile oynayacağı maç öncesinde yıldız oyuncu Tornike Shengelia açıklamalarda bulundu

Shengelia:

THY Euroleague’in 3. haftasında Fenerbahçe Beko ile Baskonia arasında oynanacak mücadele öncesinde Tornike Shengelia, Tivibuspor kanalına açıkalamalarda bulundu.

Tornike Shengelia açıkalamasında Fenerbahçe Beko’nun ilk iki maçı kaybettiği için çok daha agresif oynayacağını ve çok iyi oynayacağını söylerken, esprili bir şekilde Türkler’in çok misafirperver olduğunu ancak Ülker Arena’nın öyle olmadığını söyledi.

Ek Bilgi: Baskonia, Euroleague’in ilk haftasında Zalgiris Kaunas’ı deplasmanda 70-58 mağlup etti. Bu bilgi yanlış verilmiş.

Tornike Shengelia’nın Tivibuspor’a yaptığı açıklamaların satır başları şu şekilde:

“GEÇEN SEZON İLE KARŞILAŞTIRMAK İÇİN ERKEN”

Geçen sezonki takımla şu anki takımı karşılaştırmak için erken. Sezonun başındayız ve hâlâ zamana ihtiyaç var. Ancak farklı bir takımız. İyi mi kötü mü olduğunu daha sonra göreceğiz ancak bu yıl biraz daha farklıyız. Ancak zaman içerisinde çok daha iyi olacağımızı düşünüyor ve umuyorum.

“TECRÜBEYE İHTİYACIMIZ VAR”

Dediğim gibi felsefemiz tamamen aynı. Yeni oyuncularımız var ama yetenekliyiz, çok yetenekliyiz ama bence birlikte oynamayı öğrenmek için biraz daha tecrübeye ihtiyacımız var. Bu sene çok sayıda yeni oyuncumuz var. Biraz daha zaman geçince gelişecek ve birlikte oynamayı öğreneceğiz.

“HEDEFİM SAĞLIKLI KALMAK”

Kişisel hedefim geçen seneden daha iyi olmak. Asıl hedefim de bu sene sağlıklı kalmak. Tanrı’ya umarım sakatlıksız oynayabilirim diye dua ediyorum. Asıl hedeflerimden biri bu. Diğer hedefim ise elimden gelenin en iyisini yapıp takımıma yardımcı olmak. Benim için kişisel hedefler şu an arka planda çünkü takıma odaklanmış durumdayım.

“ZİHİNSEL OLARAK ZOR GÜNLERDİ”

Sakatlık dönemimde takım arkadaşlarım basketbol oynuyor, antrenman yapıyor, maçlara çıkıyorken ihtiyaçları olduğunda bunları yapamıyor ve onlara yardımcı olamıyor olmak gerçekten zordu. Özellikle de zihinsel olarak zor günlerdi.

“TÜRK BASKETBOLU HER SEZON GELİŞİYOR”

EuroLeague’deki Türk takımları geçen sezon gördüğümüz gibi Final Four yaptılar. Bu büyük bir başarıydı. Bence Türk basketbolu her sezon büyüyor. Her yıl gelişiyor.

“FENERBAHÇE SALONU HARİÇ MİSAFİRPERVERLER”

EuroLeague takımları dışında Türk basketbolunu pek takip etmiyorum gerçekten. Türkiye’de olmayı çok seviyorum. Memleketim Gürcistan’a en yakın salon burası. Bazen ailem veya arkadaşlarımın vakti olursa maçlara geliyorlar. Burada halkımdan çok fazla destek görüyorum çünkü daha yakınım. Ayrıca buranın mutfağını çok seviyorum, yemekler muhteşem burada. İnsanlar da çok misafirperver. Tabii Fenerbahçe‘nin salonu hariç. (Gülüyor.) Ancak genel olarak seviyorum.

“FENERBAHÇE EN İYİ OYUNUNU OYNAMAYA ÇALIŞACAK”

Fenerbahçe Beko maçı zor olacak çünkü son iki maçlarını kaybettiler ve en iyi oyunlarını oynamaya çalışacaklar. Bence çok zor bir maç olacak ve umarım galibiyeti alırız.