Ana sayfa THY Euroleague Sırbistan Obradovic’i götürmek için özel uçak gönderiyor

Sırbistan Obradovic’i götürmek için özel uçak gönderiyor

Fenerbahçe Beko'nun efsanevi teknik adamı Zeljko Obradovic'in coronavirüs tehdidi sebebiyle Sırbistan'a dönebilmesi için ülkesi özel uçak gönderiyor. 

real-madrid-fenerbahce-beko-zeljko-obradovic

Fenerbahçe Beko’nun efsanevi teknik adamı Zeljko Obradovic’in coronavirüs tehdidi sebebiyle Sırbistan’a dönebilmesi için ülkesi özel uçak gönderiyor.

Tüm dünyayı saran coronavirüs salgını sebebiyle THY Euroleague ve ING Basketbol Süper Ligi’nin ertelenmesiyle birlikte Fenerbahçe Beko’da da antremanlar iptal edilmişti.

Telegraf’ın yaptığı habere göre, Sırbistan Hükumeti, Türkiye’den ülkesine dönmek isteyen vatandaşları için özel uçak gönderiyor. Alınan bilgiye göre Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Zeljko Obradovic ile ülkesine dönecek.

Türkiye’de bulunan 150 Sırbistanlı’nın ülkelerine geri dönebilemeleri için Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivıca Dacic çalışma başlattı. Ailesiyle birlikte Zeljko Obradovic de gönderilecek uçak ile Sırbistan’a döneceği ifade ediliyor.

Sarı-lacivertlilerin Sırp basketbolcusu Nikola Kalinic de geçtiğimiz günlerde coronavirüs ile ilgili test yapıldığını ifade ederek “Henüz bir şey bilmiyoruz, tes taptık. Takımda kış boyunca hastalanan, grip olanlar oldu ve coronavirüsü olup olmadığımızı görmek için kendimize test yaptık”  dedi.

Fenerbahçe Beko’da Euroleague ve ING Basketbol Süper Ligi’nin askıya alınmasının ardından Kostas Sloukas da ülkesine dönmüştü.

Kulüp resmi hesabından yapılan açıklamada takımda yer alan bazı isimlerde coronavirüs şüphesi olduğunu açıklamıştı.