Ana sayfa THY Euroleague Sloukas Fenerbahçe’de kalma sebebini açıkladı

Sloukas Fenerbahçe’de kalma sebebini açıkladı

Fenerbahçe Beko'nun oyun kurucusu Kostas Sloukas, Yunanistan'da ulusal bir televizyon kanalında sorulan soruları cevapladı.

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte Avrupa’nın en iyi oyun kurucuları arasında gösterilen Sloukas’a Barcelona Lassa ve Olympiakos’tan teklifler gelmiş ancak yıldız oyuncu bu teklifleri reddederek Fenerbahçe Beko ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Yunanistan’da bir ulusal televizyon kanalına konuşan Kostas, Avrupa’da başka takımlardan teklif olmasına rağmen neden Fenerbahçe’yi tercih ettiğini anlattı.

Sarı-lacivertlilerin yıldız oyun kurucusunun açıklamaları şu şekilde:

“KENDİMİ AİLENİN BİR PARÇASI GÖRÜYORUM”

Fenerbahçe’de kalmasının temel sebebinin Obradovic ve aile bağı olduğunu söyleyen Sloukas ““Fenerbahçe benim için en iyi tercihti. İlk olarak Avrupa’nın en iyi koçu Zeljko Obradovic burada ve ikinci olarak da kendimi ailenin bir parçası olarak hissediyorum. Tabii, fantastik bir taraftarımız da var. Üç yıl daha İstanbul’da olacağım için mutluyum” ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İÇİN ‘AÇIM”

Barcelona ve Olympiakos’tan gelen tekliflerin sorulması üzerine Kostas, Tüm kariyerim boyunca bu pozisyonda olmaya çalıştım ve bundan gerçekten de zevk aldım. Avrupa’nın en iyi oyuncularından biri olduğumu söyleyebilirim fakat hala şampiyonluklar kazanmak için açım dedi.

“SAKATLIKLAR SONRASI HER ŞEY RAYDAN ÇIKTI”

Bu sezon Euroleague’de normal sezonu lider bitirmelerine karşın hem Euroleague’de hem de BSL’de şampiyon olamadıkları için başarılı olamadıklarına değinen Yunan oyun kurucu şöyle konuştu:

Elbette başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz. Nisan ayına kadar EuroLeague’de rekorlar kırarak ilerledik. Sonrasında sakatlıklar yaşadık ve her şey raydan çıktı. Fakat spor bu. İlerlemek zorundayız

SLOUKAS’TAN KANSER DERNEKLERİNE YARDIM

Öte yandan geçtiğimiz kanser hastalığı sebebiyle babasını kaybeden Yunan yıldız, her sene Selanik’te düzenlediği SlouCamp‘ın gelirlerinin bir kısmını kanser derneklerine bağışlayacağını da söyledi.