Ana sayfa Ekstra Sloukas’tan bir maçta 5 rekor birden!

Sloukas’tan bir maçta 5 rekor birden!

Normal sezonun son maçına 2.’liği garantileyerek çıkan Fenerbahçe Doğuş, Unicaja Malaga karşısında uzatmada kaybetse de Kostas Sloukas için tarihi bir akşam oldu.

Harika bir maç çıkartan ve Fenerbahçe‘nin geri dönmesinde büyük rol oynayan Sloukas, üçlükleri ve asistleriyle takımını taşıdı. Yetmedi, üstüne maçı uzatmaya götüren tipi yaptı ve galibiyeti getirdi.

Maçı 26 sayı, 5 ribaund ve 7 asistle tamamlayan Sloukas, mükemmel bir maç çıkartırken EuroLeague kariyer rekorları kırmayı başardı. Daha önce Galatasaray‘a 24 sayı atan Sloukas, bu maçla birlikte sayı rekorunu kırarken aynı zamanda yaptığı 33 verimlilik puanıyla kariyer rekorunu da kırdı.

Üç sayı çizgisinin gerisinde şov yapan Sloukas, 5-6 üçlük isabetiyle üçlük rekorunu da kırmayı başardı.

Sloukas’ın tarihi gecesi bununla sınırlı kalmadı.

Fenerbahçe’de üçüncü sezonunu geçiren Yunan guard, Fenerbahçe formasıyla EuroLeague’de bu zamana kadar 78 maça çıkarken Malaga maçıyla birlikte 79 maça ulaştı. Sloukas, 79. maçına çıkmasıyla birlikte eski takım arkadaşı Bogdan Bogdanovic’i yakalamayı başardı ve Fenerbahçe tarihinde en çok maça çıkan 7. oyuncu oldu.

32 verimlilik puanı üreten Sloukas, Fenerbahçe formasıyla 822 verimlilik puanına ulaştı.

Maç öncesi Fenerbahçe tarihinde 9. sırada olan yıldız guard, bu performansıyla birlikte takımın efsanelerinden Mirsad Türkcan’ı (786) ve Bojan Bogdanovic (800) geçti ve 8. sıranın yeni sahibi belli oldu.

Kaynak: Eurohoops.net