Ana sayfa THY Euroleague Şok İddia: “Obradovic gidiyor Jasikevicius geliyor”

Şok İddia: “Obradovic gidiyor Jasikevicius geliyor”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'de bu sezon başarısız bir dönem geçirmesinin ardından koç Obradovic ile yolların ayrılacağı iddia ediliyor.

zeljko-obradovic

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’de bu sezon başarısız bir dönem geçirmesinin ardından koç Obradovic ile yolların ayrılacağı iddia ediliyor.

Sözcü Gazetesi’nde İrfan Yirmibeş’in haberine göre, Fenerbahçe Beko efsanevi teknik adam Zeljko Obradovic ile sezon sonu yolları ayıracak.

Sarı-lacivertlilerin takımın bütçesini 30 milyondan 10 milyon euro’ya düşeceği iddia edilen haberde gelecek sezon Jasikevicius’un Fenerbahçe’nin başında olacağı iddia edildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yaşanan mali kriz sebebiyle basketbol şubesinde küçülmeye gideceği belirtilirken, koronavirüs sebebiyle ülkesine dönen Obradovic’in virüs salgınının ardından yapılacak toplantı ile görevine son verileceği haber içerisinde yer aldı.

Sözcü Gazetesi’nden İrfan Yirmibeş’in köşesinde yazdığı o iddialar: 

Fenerbahçe Beko’da yılda 3 milyon Euro kazanan başarılı başantrenör Zeljko Obradovic ile yollar ayrılıyor. Takımın başına Jasikevicius’u getirmeyi düşünen yönetim, maaş bütçesinde 10 milyon Euro’yu aşmayacak.
Fenerbahçe Kulübü, maddi kriz nedeniyle basketbol takımıyla ilgili önemli kararlar aldı. Sarı-lacivertli yönetim, corona virüsü salgını nedeniyle ülkesi Sırbistan’a dönen Zeljko Obradovic ile yolları ayıracak. Efsane antrenörün salgın krizinin sona ermesinin ardından Türkiye’ye dönerek bir basın toplantısı yapıp veda edeceği öğrenildi. Senelik yaklaşık 3 milyon Euro ücret alan Sırp koçtan önemli tasarruf elde edecek olan Fener, basketbolu Litvanyalı Sarunas Jasikevicius’a emanet etmeyi planlıyor.
ROTA ALTYAPIYA
10 milyon Euro’yu aşmayacak bir takım bütçesi oluşturmayı planlayan yönetim, yüksek yıllık ücret alan isimlerle yolları ayıracak. Fenerbahçe Beko, 30 milyon Euro’luk bütçeyle Avrupa’nın en pahalı takımlarından biri. Erkek basketbol dışındaki diğer amatör branşlarda harcama bütçesi daha da kısılacak ve altyapı destekli oyuncularla mücadele edilecek.