Ana sayfa THY Euroleague Son şampiyon CSKA Moskova’da Daniel Hackett’ın sözleşmesi uzatıldı

Son şampiyon CSKA Moskova’da Daniel Hackett’ın sözleşmesi uzatıldı

THY Euroleague'in Rus temsilcisi CSKA Moskova'da, takımın İtalyan yıldızı Daniel Hackett'ın sözleşmesi uzatıldı.

Daniel Hackett CSKA Moskova ile sözleşme uzattı

THY Euroleague’in Rus temsilcisi CSKA Moskova’da, takımın İtalyan yıldızı Daniel Hackett’ın sözleşmesi uzatıldı.

Geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de şampiyonluğa ulaşan CSKA Moskova, İtalya’n basketbolcusu Daniel Hackett’ın sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattığını duyurdu.

CSKA Moskova’daki ikinci sezonunu geçiren Hackett, kariyerindeki düşüşe son vererek Rusya’da yeniden kariyerini yukarıya taşımayı başarmıştı.

Hackett, CSKA ile sözleşmeyi yenilemesinin ardından ise şu açıklamayı yaptı:

2018 Ağustos ayında Moskova’ya geldiğimden beri CSKA ailesinin bir parçası olmanın nasıl bir şey olduğunu anladım. Üst düzey bir organizasyona ve kazanma kültürüne sahip olması CSKA’yı dünyanın en iyi basketbol kulüplerinden biri yapan özel şeylerden birkaçı. Ben ve ailem 2 yıl daha CSKA Moskova evimiz olacağı için minnetarız ve mutluyuz.

Başkanına, koçuna, takım arkadaşlarına teşekkürlerini sunan Hacekett Başkanımıza, koçumuza, takım arkadaşlarıma, personellere ve kulüp içi çalışan herkese teşekkür ediyorum. Benim daha iyi bir oyuncu ve daha iyi bir insan olmama yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Kendimizi geliştirerek her geçen gün daha iyi zaferler ve kupalar kazanmak için sabırsızlanıyorum. Son olarak da biz her zaman destek olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

CSKA Moskova’da geçtiğimiz sezonu THY Euroleague’de 6 sayı, 1.7 asist, 1.8 ribaunt ortalaması yakalayan Hacekett, bu sezon ise 24 hafta sonunda 7.5 sayı, 2.5 ribaunt, 2.8 asist ortalaması tutturdu.