Ana sayfa THY Euroleague Son şampiyon son nefeste kaybediyor!

Son şampiyon son nefeste kaybediyor!

Fenerbahçe Doğuş THY Eurolegue’de şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Real Madrid karşısında başa baş geçen mücadelede son şampiyon temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş mağlup oldu.

Birinci Çeyrek

Karşılaşmanın ilk dakikası iki takımın da boş hücumlarıyla geçildikten sonra temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, dış oyuncularından basketler bularak 6:34 kala 8-4 üstünlüğü yakaladı. Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümü de 10-6 geçildi. Bir de Nunnally’den üçlük isabeti bulan temsilcimiz, 4:39 kala televizyon molasına 13-6 üstün gitmeyi başardı. Nunnally ve Wanamaker ile etkinliğini sürdüren Fenerbahçe Doğuş, 3:15 kala skoru 17-6’ya getirdi. Kalan bölümde Taylor ve Maciulis’in basketleriyle etkili olan Real Madrid, periyodu 17-10 noktaladı.

İkinci Çeyrek

Real Madrid, ikinci çeyrekte Jaycee Carroll ile etkili olsa da Ali Muhammed’in etkili oyunuyla rakibine cevap veren temsilcimiz 7:26 kala skoru 25-16’ya getirdi. Carroll ve Doncic ile üst üste sayılar bulan Real Madrid, 6:11 kala skoru 25-20 yaptı. Obradovic’in molasından sonra bir de Reyes ile basket bulan Real Madrid, ilk 5 dakikalık bölüm geçilirken skoru 25-22’ye getirdi. Temsilcimiz Jan Vesely ile basketler bulmasına rağmen Doncic ve Taylor ile cevap veren Real Madrid, son 3 dakikaya girilirken skoru 29-27 yaptı. 2:24 kala skor 31-29 iken Real Madrid top kaybı yaptı ve top kaybı sonrası Vesely’e iki sportmenlik dışı faul üst üste yapan Real Madrid’in yıldızı Walter Tavares oyun dışı kaldı. Fakat Tavares yerine oyuna giren Felipe Reyes ile sayılar bulan Real Madrid, 1:28 kala skoru 32-32 yaptı. Thompkins ile ilk yarının sonunda bir üçlük bulan Real Madrid, ilk yarıyı 36-37 önde tamamladı.

Fenerbahçe Doğuş’ta Brad Wanamaker ve James Nunnally 9’ar sayıyla ilk yarıda maçın en skorer isimleri oldular.

Real Madrid’in ilk yarıdaki en skorer ismi 7 sayı üreten Jaycee Carroll olurken Doncic ve Carroll da 6’şar sayıyla oynadılar.

Real Madrid’in uzun oyuncusu Walter Tavares, ilk yarıda bir pozisyonda üst üste yaptığı iki sportmenlik dışı faulle oyun dışı kaldı.

Üçüncü Çeyrek

Üçüncü çeyreğin başında Thompkins ve Maciulis ile etkili olan Real Madrid, 7:37 kala 40-44 üstünlüğü yakaladı. Thompson ile sayılar bulan temsilcimiz Fenerbahçe, 4:31 kala televizyon molasına 46-46 ile gitmeyi başardı. Doncic ile etkili oyununu sürdüren Real Madrid, periyodu 61-62 önde tamamladı

Dördüncü Çeyrek

Son çeyreğin başında Doncic kenarda olmasına rağmen Real Madrid, ilk 2 dakika sonunda skoru koruyarak 66-67 üstün taraf oldu. Çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü de 70-71 geçildi. 4:15 kala Thompkins’in basket faulü ile Real Madrid skoru 70-74’e getirdi.