Ana sayfa THY Euroleague Söz Efsane Zeljko Obradovic’de!

Söz Efsane Zeljko Obradovic’de!

THY Euroleague finalinde temsilcimiz Fenerbahçe Yunanistan temsilcisi Olympiacos ile karşı karşıya geldi. Maçta baştan sona üstün olan temsilcimiz rakibini 80-64’lük skorla yendi. Geçen yıl Berlin’de bıraktığımız kupayı bu yıl İstanbul’da kazanan temsilcimizin efsane koçu Zeljko Obradovic maç sonu açıklamalarda bulundu.

“Bu çok büyük bir şey. Başkanımızdan başlayarak burada olmamızda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştık ve hedefimize odaklandık. Zamanımızın büyük bir kısmını bu takımı inşa etmek için geçirdik. Öncelikle oyuncularım için çok mutluyum. Bütün sezon bunun için çok çalıştılar ve onlarla gurur duyuyorum. Değiştirmemiz gereken şeyleri değiştirdik. Öncelikle oyun içindeki yaklaşımımızı değiştirdik.”

Büyük koç Olympiacos hakkında da “Olympiacos harika bir takım. Uzun zamandır onları takip ediyoruz, çok güçlü, çok karakterli bir takım. Onlar için de burada olmak çok büyük bir sonuç. Bazı şeyler benim için yeni değil, bazıları için yeni olabilir. Savunmayı da hücumu da öğrendik. Olympiacos’ta savunmayı seven bir takım ve oyuncularıma da bunu anlattım” diye belirtti.

Efsane koç bu şampiyonlukla kariyerindeki 9. Euroleague şampiyonluğunu elde etmiş oldu.