Ana sayfa THY Euroleague Sözleşmesi biten Kostas Sloukas kararını verdi!

Sözleşmesi biten Kostas Sloukas kararını verdi!

Fenerbahçe Beko'nun Yunan yıldızı Kostas Sloukas, Avrupa'da birçok takım kendisine talip olmasına rağmen sarı-lacivertli camiada kaldı.

Fenerbahçe Beko’nun Yunan yıldızı Kostas Sloukas, Avrupa’da birçok takım kendisine talip olmasına rağmen sarı-lacivertli camiada kaldı.

Sporx’in haberine göre, kontratı sezon sonu bitecek olan Kostas Sloukas, Yunan ekibi Olympiakos’un teklifini redderek yeniden Fenerbahçe ile anlaştı.

Yıldız oyun kurucuya Olympiakos 3 yıl için 5.4 milyon euroluk teklif yaptı. Ancak 29 yaşındaki yıldız oyuncu bu teklifi düşük bularak teklifi reddetti.

Olympiakos’un teklifini reddeden Sloukas, Fenerbahçe’de kalmaya karar verdi ve sarı-lacivertlilerin yaptığı üç yıllık 6 milyon euroluk teklifini kabul etti.

Yunan basınında çıkan habere göre Kostas Sloukas’a önerilen sözleşmenin 1+1+1 şeklinde olduğu öğrenildi. Kostas Sloukas’ın sarı-lacivertli camiada kalmasının bir nedeninin de Zeljko Obradovic faktörü olduğu öğrenildi.

Barcelona’nın da Fenerbahçe Beko’ya yakın bir teklif sunduğu ancak Yunan oyun kurucunun bu teklifi geri çevirdiği öğrenildi.

Kaynak: Sporx