Ana sayfa THY Euroleague Tarık Biberovic en büyük hayalini açıkladı

Tarık Biberovic en büyük hayalini açıkladı

Fenerbahçe Beko’nun genç oyuncusu Tarik Biberovic, EuroLeague Oyuncular Birliği’nin (ELPA) Syra Sylla’nın sunuculuğunu yaptığı ELPA Podcast isimli programına katıldı ve açıklamalarda bulundu.

Tarık Biberovic - Zeljko Obradovic - Fenerbahçe Beko İstanbul

Fenerbahçe Beko’nun genç oyuncusu Tarik Biberovic, EuroLeague Oyuncular Birliği’nin (ELPA) Syra Sylla’nın sunuculuğunu yaptığı ELPA Podcast isimli programına katıldı ve açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague ekiplerinden Fenerbahçe Beko’nun genç yıldızı Tarik Biberovic, EuroLeague Oyuncular Birliği’nin (ELPA) Syra Sylla’nın sunuculuğunu yaptığı ELPA Podcast programına açıklamalarda bulundu.

Biberovic açıklamasında hayatındaki en mutlu olduğu anın Euroleauge maçına çıkmak olduğunu söylerken, koç Obradovic’ten her gün yeni şeyler öğrendiğini dile getirdi.

Sarı-lacivertlilerin gelecek vaat eden yıldız isminin röportajından satır başları şu şekilde:

18 yaşındasın ve EuroLeague’de ikinci sezonun. Dünyanın en iyi ikinci liginde oynamak senin için ne ifade ediyor?

Çok şey ifade ediyor. Burada bana dinlemek, çalışmak ve en iyilerden öğrenmek büyük bir fırsat verildi. Bunun anlamı çok büyük. Bulduğum her şansı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum.

“HAYATIMDAKİ EN MUTLU OLDUĞUM AN”

Fenerbahçe ile çıktığın ilk maçta neler hissettin? Korktun mu?

Büyük bir mutluluk, heyecan… Her şeyi aynı anda hissettim, birçok duyguyu. Yine de sakin kaldım çünkü oynamam gereken bir maç vardı. Çok güzel bir andı. Muhtemelen hayatımdaki en güzel andı. Korkmadım.

“OBRADOVİC EN İYİ KOÇ”

Koç Obradovic‘in takımında oynamak nasıl bir his?

Ben de bunu diyordum. O en iyi koç ve her gün, ondan yeni bir şeyler öğrenme fırsatı. Karakteri nedeniyle en büyük şeyleri ondan öğrenebilirsiniz. Her maçta, her idmanda maksimum konsantrasyonunuzu vermek önemli ve bunlar da onun dikkat ettiği küçük detaylar. O detaylar ile her gün daha iyi oluyorsunuz.

“DENEYİMLİ OYUNCULAR YARDIM EDİYOR”

Takımda çok sayıda deneyimli oyuncu var. Onlardan neler öğreniyorsun?

Hepsi her şeyden önce çok iyi insanlar. Ne zaman ihtiyacınız olsa size yardımcı olmak için oradalar. İdmanlarda onlardan çok şey öğreniyorsunuz. Deneyimli oyuncular. Her biri farklı mevkilerde oynuyor ve bu yüzden farklı farklı şeyler öğrenebiliyorsunuz. Onlar da her zaman neye dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyorlar.

“ÖZEL MUAMELE YOK”

Takımın genç oyuncusu olduğun için sana özel bir muamele var mı takımda?

Bilmiyorum. Elbette iki çantam var, en genç benim ama bana özel bir muameleleri yok. Onlardan biriyim gibi davranıyorlar. Bundan memnunum. Böyle olacağını bilmiyordum çünkü en genç oyuncular ile ilgili hikayeler duymuştum ama onlar iyi insanlar.

“ÇÜN EN SEVDİĞİM OYUNU OYNUYORUM”

18 yaşında bir gencin normal hayatını yaşamıyorsun. Çalışıyor, kendi paranı kazanıyor, yoğun bir tempoda antrenman ve maçlara çıkıyorsun. Bunları nasıl idare ediyorsun?

Ben böyle bakmıyorum. Sabah uyanıp antrenmana gidiyorum. Tekrar uyuyorum. Tekrar antrenmana gidiyorum. Boş zamanım varsa bir yerleri ziyaret edebiliyorum ama ben işe öyle bakmıyorum. Sevdiğim şeyi yapıp üzerinde çalışıyorum. Parayı düşünmüyorum çünkü sevdiğim oyunu oynuyorum. Sadece sevdiğim şeye dikkat ediyor ve daha fazla çalışıyorum

Kazandığın ilk para ile ne yaptın?

Açıkçası bilmiyorum. Galiba aileme verdim. Özel bir şey almadım.

“İLM MAÇIMI UNUTMUYORUM”

İlk sezonundan özel olarak neleri hatırlıyorsun? Asla unutmayacağın şeyler var mı?

İlk maçımı, sahaya ilk çıkışımı hatırlıyorum elbette. Diğer her şey diğer maçlar gibiydi. Keyif almak, çok sevmek… Özel başka bir şey yok.

Dünyada en sevdiğin oyuncular kimler?

En sevdiğim Kobe Bryant. Avrupa’dan Drazen Petrovic’ti. Şu anda ise Kevin Durant.

“EN BÜYÜK HAYALİM NBA’E GİTMEK”

Hayalin ne?

Hayalim, olabileceğim en iyi oyuncu olmak. Tabii ki NBA’e gitmek ama her şey adım adım. Her gün çalışıp insan ve oyuncu olarak olabileceğim en iyi kişi olmak istiyorum.