Ana sayfa Ekstra TBF Basketbol Gençler Ligi’ni Tanıttı

TBF Basketbol Gençler Ligi’ni Tanıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun öncülüğünde “Sahne Gençlerin” sloganıyla kurulan Basketbol Gençler Ligi’nin tanıtım toplantısı 26 Eylül Salı günü Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla kurduğu Basketbol Gençler Ligi’nin tanıtım toplantısı İstanbul’da düzenlendi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun ev sahipliğinde, bugün Renaissance Polat İstanbul Hotel’de yapılan Basketbol Gençler Ligi toplantısı; TBF ve kulüp yöneticilerinin yanı sıra, antrenörlerin, sporcuların ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk basketbolunun geleceğinin gençlerimizde olduğu inancıyla çıktığımız yolda bugün burada Basketbol Gençler Ligi’ni tanıtmaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu; “Geleceğimiz için, basketbol gelişim departmanımızı kurduk ve altyapılar ile kol kola çalışan bu departmanımızdan çözüm üretecek projeler çıkardık. Geçtiğimiz Nisan ayında tüm Süper Lig kulüplerimiz ile paylaştığımız, onların yorum ve katkılarını da alarak son haline getirdiğimiz bu yılın en önemli girişimlerinden biri olan Basketbol Gençler Ligi; oyuncu, antrenör, kulüpler ve federasyonumuz başta olmak üzere Türk basketbolunu tüm paydaşlarını büyük bir amaç için bir araya getiriyor.”

“Türk basketbolunun yeni 12 Dev Adamlarını yetiştirmek üzere ortaya koyduğumuz bu projenin Türk spor tarihinin en önemli başlangıçlarından biri olacağına inancım tam. Basketbol Gençler Ligi ile yeni yıldızları bulup Türk basketboluna kazandıracak bizler de onların yükselişini gururla izleyeceğiz. Bu projenin hayata geçmesinde büyük emek ve özveri ortaya koyan değerli çalışma arkadaşlarıma, kulüplerimize ve her aşamada bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve devletimize teşekkür ederim. Basketbol Gençler Liginde mücadele edecek tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“Genç Neslin Kendini Göstereceğine İnanıyorum”

Basketbol Gençler Ligi’nin ayrıntılarını konuklara aktaran TBF CEO’su Ömer Onan konuşmasını “Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele edecek 20 takımın kaptanları bugün bizimle birlikte ve hepsinin gözlerindeki heyecanı görmek büyük bir mutluluk. Onlarla birlikte takımların baş antrenörleri, menajerleri de eminim aynı heyecanı paylaşmaktalar. Basketbol Gençler Ligi programının kusursuz bir sistemle başarıya ulaşacağına ve ülkemiz basketbolunda örnek olacak bir neslin kısa zamanda kendini göstereceğine inanıyoruz” sözleriyle tamamladı.

“Hayalimizdeki Takımlarda Vazgeçilmez Olmak İstiyoruz”

Basketbol Gençler Ligi oyuncuları adına konuşma yapan Anadolu Efes Genç Takım Kaptanı, Milli Oyuncu Yiğitcan Saybir ise konuşmasında “Basketbol Gençler Ligi bizim için büyük bir fırsat. Bizden önceki abilerimiz Hidayet Türkoğlu, Ömer Onan ve Kerem Tunçeri gibi hayalimizdeki takımların vazgeçilmez birer oyuncusu olacağız. Bize yeni bir geleceğin kapılarını açan Basketbol Federasyonu ve tüm antrenörlerimize tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yeni sezonda tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi.