Ana sayfa NBA Teodosic’ten Obradovic açıklaması!

Teodosic’ten Obradovic açıklaması!

Sırp basketbolcu Milos Teodosic, Sırbistan’da Nedeljnik’e yaptığı açıklamada Fenerbahçe Basketbol ve Zeljko Obradovic’ten övgü dolu ifadeler kullanırken başarılı hocayla  çalışmaya açık kapı bıraktı.

NBA’da Clippers formasıyla ikinci sezonuna hazırlanan Teodosic, kariyerinde hiç Obradovic ile çalışmamıştı. Sırp basın mensubundan gelen  ‘Hangi büyük koçlarla çalışma şansı yakalayamadın? sorusuna, “Aktif olanlar arasında Zeljko Obradovic ile Svetislav Pesic” cevabını verirken sözlerine şu ifadelerle devam etti;

““Bir basketbolcunun kariyeri yaklaşık 15 sene sürüyor. Bu 15 yıl içinde herkesle çalışamazsınız. Tabi önümde birkaç yıl daha var ve neler olacağını kim bilir…” diyerek üstü kapalı şekilde Fenerbahçe’nin koçu ile çalışmak istediğini dile getirdi.

31 yaşında NBA’da çaylak sezonunu geçiren Milos Teodosic, 45 maçta forma giyerken, 9.5 sayı, 2.8 ribaunt, 4.6 asist ortalaması ile sezonu tamamlamıştı.

Eurolegue’de ise 10 sezon forma giyen Sırp basketbolcu 237 maçta forma giydi 11.8 sayı, 4.8 asist, 2.4 ribaunt ortalaması yakalamıştı.