Ana sayfa Ekstra Thompson’dan FB TV’ye Açıklamalar

Thompson’dan FB TV’ye Açıklamalar

Fenerbahçe taraftarının oluşturduğu atmosferi görmek için sabırsızlandığını dile getiren Jason Thompson, terinin son damlasına kadar mücadele edeceğinin de altını çizdi. Birleşik Amerikalı pivot Jason Thompson’ın açıklamalarındna derlediklerimiz şöyle:

“Çok heyecanlıyım”

“İmzayı attığı günden bu yana Fenerbahçe taraftarı beni takibe başladı ve inanılmaz destek oldular.  Buradaki hava çok hoşuma gitti. Çok heyecanlıyım. Bir an önce taraftarın karşısına çıkmak istiyorum.”

“İlk olarak Fenerbahçe Doğuş’u tebrik ederim. Böyle bir takımın parçası olmak onur verici. Henüz sezonun başındayız ve önümüzde uzun bir yol var. Aynı başarıyı yakalamak isterim. Ekibin birçoğuyla tanıştım ve güzel bir sezon olacağını düşünüyorum.”

“Yeteneğimi kullanarak üzerime düşen görevi yapacağım”

“Çok güzel bir Jason Thompson görecek herkes. Sahada enerjik ve koşan, hem savunmada hem de hücumda etkili olan biri olacağım. NBA ve Euroleague kuralları farklı ve bu da benim için yeni bir başlangıç olacak. Yeteneğimizi kullanarak ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım.”

“Avrupa Ligi hakkında bilgim vardı”

“Avrupa Ligi’ni takip ediyordum. Kardeşim de 6 sezon Avrupa’da oynadı. Bu nedenle çok uzak değildim. Mutlaka birtakım farklar olacaktır ama zamanla alışacağım. Kendimi en iyi şekilde hazır tutacağım.”

“Milli maçlarda sahadaki enerji harika”

“Kulüp takımına karşı oynamakla, Milli takımda oynamak her zaman farklıdır ve farklı duygular hâkimdir. Dün de Eurobasket maçlarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda izledim. Sahadaki enerji harikaydı. Bu başlangıç için çok heyecanlıyım.”

“Obradovic’ten öğreneceğim çok şey var”

“10 yıllık profesyonellik kariyerimde çok önemli antrenörlerle çalıştım. Şimdi de Zeljko Obradovic gibi bir ismin yanındayım. Şu anda Obradovic’ten de öğreneceğim çok şey var. Her oyuncudan en iyi şeyi çıkarmaya çalışan bir antrenör ve biliyorum ki ondan çok şey öğreneceğim.”

“Takımda NBA’den tanıdığım isimler var”

“NBA’de Pero Antic’e karşı oynadım ve ilk imzayı attığım andan itibaren bana destek oldu. Hem saha içinde hem de saha dışında bana destek olacaktır. Jan Vesely için de aynı şey geçerli. Güzel dostluklar kuracağımı düşünüyorum.”

“Taraftarımızın oluşturduğu atmosferi çok merak ediyorum”

“Harika bir atmosfer vardı. Fenerbahçe taraftarı Milli maçlarda inanılmaz tribünleri dolduruyor. Takım arkadaşlarım saha avantajını anlattılar ve taraftarımızı çok merak ediyorum.

“Fenerbahçe taraftarıyla ilgili birçok video izledim”

“Fenerbahçe taraftarı ile ilgili birçok video izledim. Final Four ve Euroleague maçlarını dikkatle izledim ve çok etkilendim. İnsan bir an önce o atmosferin içinde olmak istiyor.”

“Sosyal sorumluluk projelerine önem veriyorum”

“Çocuklarla yaptığım sosyal sorumluluk projeleri var. Ne kadar çok profesyonel anlamda spor da yapsanız bir gün spor hayatınız bitebilir ve o yüzden eğitim çok önemli. Ben üniversite okudum ve radyo, sinema ve televizyon mezunuyum. Basketbolu bıraktığımda radyo, sinema ve televizyon sektörünün içinde olmak istiyorum. Bizler için eğitim çok önemli. O nedenle sosyal sorumluluk projelerimde gençlere bu konuda bilgiler veriyorum.”

“Seyahat etmeyi seviyorum”

“En büyük hobim; seyahat etmek. Özellikle de bu yaz İspanya, Londra, Paris gibi ülkelere, şehirlere gittim. Aynı zamanda doğduğum yer olan New Jersey’de yaz kampı yaptım. Ben de bir şeyler vermek istiyorum.”

“Türkiye’ye ilk gelişim ve şu ana kadar her ey güzel gidiyor. Şu an tamamen sezona odaklandım.”

“Kazanmayı seven birisiyim”

“Kazanmayı seviyorum. Günün sonunda kazanan takım olmak için her şeyi yapmaya hazırım. Mrs. double double diye bir lakabım var ve bunu korumaya çalışacağım. Takım için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırım.”

“Koçumuz Zeljko Obradovic ile tanışma imkânımız oldu. Birkaç antrenmandan sonra onun sistemine adapte olmuş olacağım.”

“İlk idolüm Wilt Chamberlain’di. Benim büyüdüğüm yerden olması, aynı pozisyonda oynuyor olmamızdan dolayı ona hayranlık duydum. İkinci isim de Michael Jordan’dı. Hem saha içinde hem de saha dışında örnek aldığımız kişidir.”

“İlk 5 olarak LeBron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Russell Westbrook ve James Harden diyebilirim.”

“NBA gittikçe büyüyen bir pazar”

“NBA, özellikle 2008’den bu yana büyük bir değişim geçiriyor. Şu an da çok fazla atletik oyuncular var. Büyümeye devam ediyor. Bir döngü var ve gerek sosyal medyada gerekse de basında çok yer alıyor. Global bir tanıtım söz konusu. Gittikçe büyüyen bir pazar var diyebilirim.”

“Terimin son damlasına kadar mücadele edeceğim”

“İlk olarak anons edildiğim günden bu yana destek mesajları geliyor, teşekkür ederim. Şunun sözünü verebilirim; terinin son damlasına kadar savaşan, mücadele eden bir Jason Thompson göreceksiniz. Sezonu şampiyonlukla noktalamak için ve geçen yılki başarıları tekrarlamak için çalışacağım. Çok çalışacağız. Yapacağımız çok şey var ve bunun için buradayız.”