Ana sayfa THY Euroleague THY Euroleague’de kulüpler lig başlangıcının ertelenmesini istiyor

THY Euroleague’de kulüpler lig başlangıcının ertelenmesini istiyor

THY Euroleague'de 2020-21 sezonunun başlangıç tarihi için Ekim ayı işaret edilmiş olsa da bazı kulüpler Covid-19 salgını sebebiyle sezonun başlangıç tarihinin ertelenmesini istiyor. 

thy-euroleague

THY Euroleague’de 2020-21 sezonunun başlangıç tarihi için Ekim ayı işaret edilmiş olsa da bazı kulüpler Covid-19 salgını sebebiyle sezonun başlangıç tarihinin ertelenmesini istiyor.

İsrail medyasından Yakov Meir’in haberine göre Covid-19 salgını sebebiyle bazı ülkelerin arasında seyahat kısıtlaması olduğunu ve seyircilerin olmamasından dolayı bazı takımların, ekonomik olarak sıkıntıda olduğu aktarıldı. Tüm bu sebeplerden dolayı da bazı takımlar Ekim ayında değil de Aralık ayı içerisinde başlamak istediği haber içerisinde belirtildi.

THY Euroleague yönetimi ise 2019-20 sezonunu iptal ederken, geçtiğimiz günlerde de Ekim ayı itibariyle sezonun başlayacağını açıklamış ve fikstürü sitesinde yayınlamıştı.

2021 yazında Olimpiyat Oyunları’nın gerçekleşecek olması sebebiyle THY Euroleague yönetiminin değişiklik yapması beklenmiyor. Euroleague takımları ise yine de durumun değerlendirilmesini istiyor.