Ana sayfa Haberler Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası kılıçlar çekildi!

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası kılıçlar çekildi!

Fenerbahçe yaptığı açıklamada yasal yollara başvurulacağını söylerken, Trabzonspor cephesi ise sert bir açıklama yayınladı ve tansiyonu yeniden yükseltti.

Özellikle sosyal medyada yaşanan olaylara tepki çığ gibi büyüyor.

Pankart Krize Neden Oldu

Fenerbahçe aleyhine açılan ”Şikecisiniz, hırsınız, ahlaksızsınız” pankartının salona sokulması ve hiçbir müdahale olmaksızın orada kalması büyük tepki çekti. Trabzonspor Basketbol Başkanı Abiş Hopikoğlu’nun maçtan sonra açılan pankarta sahip çıkması ise tartışmaları alevlendirdi.

Fiziksel Saldırıyı Herkes Kınadı

Fenerbahçe’nin yardımcı coachu Josep Maria Izquierdo ve Barış Hersek’e fiziksel saldırının olması ise hemen hemen bütün çevreler tarafından tepki aldı. Salonlarda görmeye çok alışık olmadığımız bu durum gerçek basketbolseverleri de derinden yaraladı. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın belirlenmesi üzerine hukuki sürecin de hızlı bir şekilde ilerlemesi bekleniyor.

Trabzonspor Cephesinden Provakasyon Suçlaması

Başkan Abiş Hopikoğlu yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe’yi suçlarken, bilinçli bir provakasyon yapıldığını ve hakemlerin de maçı katlettiğini savundu.

Fenerbahçe Cephesi Yasal Süreci Bekliyor

Fenerbahçe cephesinde özellikle taraftarın sessiz bulduğu yönetim ise hukuki süreci bekliyor. Maçtan sonra yapılan açıklamada da, yasal yollara başvurulacağı ve olayın hukuk nezninde takip edileceği belirtilmişti.

(Basketball)