Türkiye Dominik Cumhuriyeti'ni mağlup etmeyi başardı

A Milli Erkek Basketbol Takımımız FIBA Dünya Kupası öncesinde katıldığı Atlas Hazırlık Turnuvası’ndaki son maçında Dominik Cumhuriyeti’ni 87-59’luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Mücadelenin başından sonuna kadar güven veren oyunuyla, Dominik Cumhuriyeti’nin öne geçmesine hiç izin vermeyen millilerimiz mücadeleyi 28 sayı farkla da önde kapattı.

İLK ÇEYREKTE MAÇ KOPTU

Mücadele’nin hemen başında seri yapan millilerimiz hızlı hücumlarla farkı hemen çift hanelere çıkardı. İlk çeyrek 21-12 Türkiye lehine tamamlandı.

İkinci çeyrekte de farkı açmaya devam eden 12 Dev Adam, ilk yarı sonunda farkı 18 sayıya kadar çıkardı. İlk yarı 40-22’lik skorla geçildi.

DOMİNİK DÖNMEYE ÇALIŞTI

Mücadelenin ikinci yarısında Dominik Cumhuriyeti toparlansa da millilerimiz çabuk toparlandı ve farkın erimesin izin vermeyerek mücadelenin final periyoduna 59-45’lik skorla önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte millilerimiz vitesi düşürerek Dünya Kupası’nın son hazırlık karşılaşmasını 87-59 kazanmayı başardı.

ERSAN İLE MELİH SKORU TAŞIDI

12 Dev Adam’da Ersan İlyasova ile Melih Mahmutoğlu 16’şar sayı ile takımın skor yükünü taşırken, Sertaç Şanlı 13, Yiğit Arslan 10 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Dominik Cumhuriyeti’nde hiçbir oyuncu çift hanelerde sayı üretemezken, Ronald Roberts Jr. 9, Rigoberto Mendoza 9, Juan José García 8, Sadiel Rojas 8 sayı ile maçı tamamladı.

VİLBEKİN’İN SAKATLIĞI

Milli takımımızın önemli oyuncularından Scottie Vilbekin ise mücadele öncesinde ufak bir sakatlığı olduğu için Dünya Kupası öncesi risk alınmayarak oyuna girmedi.