Valencia, deplasmanda Zalgiris karşısında geriden gelerek galibiyet aldı

Turkish Airlines EuroLeague’in beşinci haftasında Zalgiris Kaunas, Valencia Basket'i misafir etti. Valencia 82-94 deplasmandan galip ayrıldı.

Turkish Airlines EuroLeague’in beşinci haftasında Zalgiris Kaunas, Valencia Basket’i misafir etti. Valencia 82-94’lük skorla deplasmandan galip ayrılmayı başardı. Bu mücadeleyle Zalgiris Kaunas beşinci maçında ilk mağlubiyetini aldı. Valencia ise ertelenen maç sebebiyle dördüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde tam sekiz üçlük bulan Zalgiris çeyreği önde tamamladı. Valencia ise Nikola Kalinic’le mücadelede kalmayı başardı. İkinci çeyrekte iki takım da hücum konusunda problemler yaşasada Zalgiris bu çeyreği de önde tamamlamayı başardı.

Üçüncü çeyrekte Valencia, yaptığı savunmalarla ve rahat ürettiği skorlarla oyunun kontrolünü eline almayı başardı. Son çeyrekte de bu üstünlüğü koruyan Valencia sahadan galip ayrılmayı başardı.

Zalgiris Kaunas’da Augustine Cuero Rubit ve Marius Grigonis 12’şer sayıyla takımın en skorer isimleri oldular. Joffrey Lauvergne ve Nigel Hayes ise 11’er sayıyla takıma katkı sağladılar.

Valencia tarafında ise Bojan Dubljević ve Vanja Marinković 16’şar sayıyla takımı sırtlayan isimler oldular. Nikola Kalinić 14 sayıyla mücadele ederken Klemen Prepelič, 13 sayıyla galibiyete katkı sağladı. Louis Labeyrie ise 12 sayı, 5 ribaundla çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Birinci çeyrek: 27-22
İkinci çeyrek: 45-37 (18-15)
Üçüncü çeyrek: 57-67 (12-30)
Dördüncü çeyrek: 82-94 (25-27)