Ana sayfa THY Euroleague Vasilije Micic: “Derrick Williams’ın yeteneğini isterdim”

Vasilije Micic: “Derrick Williams’ın yeteneğini isterdim”

THY Euroleague lideri Anadolu Efes'in başarılı oyun kurucusu Vasilije Micic, takımdaki geleceği ve koç Ergin Ataman ile değerlendirmeler yaptı.

Vasilije Micic:

THY Euroleague lideri Anadolu Efes’in başarılı oyun kurucusu Vasilije Micic, takımdaki geleceği ve koç Ergin Ataman ile değerlendirmeler yaptı.

Coronavirüs salgını sebebiyle ülkesine dönen Micic, Sırbistan basınına açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’te kariyerine devam etmesinin en büyük nedeninin Ergin Ataman olduğunu vurgulayan Micic, ilk başlarda Ataman ile saha dışında iletişimlerinin çok az olduğunu ve koç Ataman’dan şüphe ettiğini söyledi. Ancak devamında her şeyi bir kenara bıraktıklarını ifade eden Sırp oyuncu, Ataman’ın kendisine özgürlük verdiğini ve bunun da kendisi için yeterli olduğunu ifade etti.

Dimitris Diamantidis ile arasında benzerlikler gördüğünü ve Michael Jordan’ın hayranı olduğunu söyleyen Micic, Dimitris Diamantidis’in videolarını çok izliyorum. Onunla aramızda bazı benzerlikler görüyorum. Onun dışında herkes gibi Michael Jordan hayranıyım. Takımlarına skordan çok yardımcı olmaya çalışan Steve Nash ve Jason Kidd gibi oyuncuları izliyorum dedi.

Micic’e sorulan Eğer başka bir oyuncunun özelliğini alabilseydin kimi seçerdin? sorusuna ise cevap olarak Derrick Williams’ı verdi ve şöyle açıkladı:

Fenerbahçe’den Derrick Williams’ın atletizmini ve sıçrama yeteneğini almak isterdim.