Ana sayfa THY Euroleague Vasilije Micic:”Kokoskov’un Fenerbahçe’ye imza atmasını beklemiyordum”

Vasilije Micic:”Kokoskov’un Fenerbahçe’ye imza atmasını beklemiyordum”

Anadolu Efes'in 2020-21 sezonu öncesi düzenlediği medya gününde Vasilije Micic video konferans yöntemiyle açıklamalarda bulundu.

Vasilije Micic

THY EuroLeague ekiplerinden Anadolu Efes, 2020-21 sezonu öncesi düzenlediği medya gününde Vasilije Micic video konferans yöntemiyle açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Micic, Sırbistan Milli Takımı’ndan başantrenörü olan Igor Kokoskov’un Fenerbahçe Beko’yu çalıştırmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Vasilije Micic’in açıklamaları şu şekilde:

“FENERBAHÇE BEKO’YA İMZA ATMASINI BEKLEMİYORDUM”

“Kendisiyle geçen sezon konuştum. Sırbistan Milli Takımı’yla ilgili. Benden beklentilerini ve oyun sistemini anlattı. Açıkçası Fenerbahçe Beko’ya imza atmasını beklemiyordum. Bence kimse de beklemiyordu, çünkü Obradovic‘in kararı bekleniyordu. Kendisinin önemli bir başantrenörlük yapmak istediğini biliyordum. Kendisi önemli bir lider. NBA’da asistan koçluk döneminde de başarılı oldu. Önemli bir takımda önemli bir göreve geldi. Açıkçası onun adına çok mutluyum. Kendi hikayesini yazabileceği önemli bir takımda. Obradovic gibi bir isimden sonra geliyor olmak onun için önemli bir sınav olacak”

“BENİM İÇİN FENERBAHÇE BEKO DİĞER RAKİPLERDEN FARKLI DEĞİL”

“Kokoskov’un takımına karşı oynamayı açıkçası büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Fenerbahçe Beko açıkçası diğer rakiplerden farklı değil benim için. Kokoskov’un başlarında olması da benim üzerimde ayrıca bir baskı oluşturmaz”

“NBA’E GİDEBİLİRDİM”

“Böyle bir süreç yaşandı. Korona virüs süreci yaşanmıyor olsaydı her şey belki normal gidiyor olsaydı farklı gelişmeler olabilirdi. Sözleşme süreleri açısından, teknik açından değerlendirdiğimizde çok da mümkün olmayabilirdi. Böyle bir süreç yaşandı. Sözleşmemde 1 yılım daha vardı. Şu anda Anadolu Efes’te devam ediyorum. Bundan mutluyum. Kafamın da rahat olduğunu söylemek istiyorum”

“LARKİN İLE ARAMIZDA MÜTHİŞ BİR UYUM VAR”

“Larkin’le iyi bir ikili oluşumuz doğal akışta oldu. Takıma aynı dönemde katıldık. Her ne kadar başlangıçta Larkin biraz takıma adapte olma zorluğu çekip, Ergin hocanın sistemine uyum sağlama konusunda sıkıntı yaşasa da onun ne kadar özel bir oyuncu olduğunu ilk anda anladım. Shane Larkin’i tanıdıktan sonra bende takım içerisinde kendi rolümü daha iyi tanımlamam gerektiğini düşünüdüm. 3 farklı pozisyonda da oynayabiliyorum. Benzer özelliklerimiz çok kendisiyle. Benzer özelliklerimiz de birbirimizi tamamlamaya başladı açıkçası. Onun da pek çok olumlu özelliği, benim kendimi geliştirmemi sağladı. Aramızda da günün sonunda müthiş bir uyum oluştu. İyi bir ikili olduk. Bu sezon da umarım bu devam eder. Bu da onun omuzlarında önemli bir sorumluluk olacaktır”

“NİKOLA JOKİC İLE GURUR DUYUYORUM”

“Kendisiyle ilgili saatlerce konuşabilirim. Çok eski bir dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Çok özel bir adam ve çok özel bir oyuncu. Basketbol oynamaktan büyük keyif alıyor. Bu seviyelerde oynadığını görmek beni çok mutlu ediyor. Hem arkadaşım hem de vatandaşım olmasından dolayı gurur duyuyorum. Onun gibisi binde bir gelir. Tıpkı Luka Doncic gibi”

“ERGİN ATAMAN OYUNCULARA BÜYÜK ÖZGÜVEN VERİYOR”

“Ergin Ataman çalışmış olduğum koçlardan çok daha farklı bir başantrenör. Kendisi son derece açık fikirli bir koç. Takım içinde büyük otoritesi var. Oyunculara da büyük özgüven veriyor. Kariyerim itibariyle Anadolu Efes‘e geldiğimde ‘Evet artık biraz kendim oynayabilmeliyim, özelliklerimi gösterebilmeliyim’ düşüncesindeydim. Açıkçası Ergin Ataman’ın bana bu kadar özgürlük vermesini beklemiyordum”