Ana sayfa THY Euroleague Walter Tavares: “Real Madrid’de oynamak NBA’de oynamak gibi”

Walter Tavares: “Real Madrid’de oynamak NBA’de oynamak gibi”

THY Euroleague'de geçtiğimiz sezon En İyi Savunmacı Ödülü alan Walter Tavares, İspanya basınına açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague ekiplerinden Real Madrid’de forma giyen Walter Tavares, İspanya basınına açıklamalarda bulunurken, geçtiğimiz sezon Euroleague’de En İyi Savunmacı Ödülü’nü kazanması ile ilgili “Benim için MVP olmaktan farksız” dedi.

Tavares, Real Madrid’de oynamanın NBA’den farksız olduğunu ifade ederken, kulübün sağladığı imkanların NBA’de sağlanan imkanlar düzeyinde olduğunu söyledi.

Büyük takımlar tarafından keşfedilme sürecini anlatan Tavares, her şeyin 17 yaşındayken bir Alman tarafından olduğunu ifade etti.

Tavares’in verdiği röportajdan öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“EN İYİ SAVUNMACI OLMAK MVP OLMAKTAN FARKSIZ”

Her zaman savunma yapıp takım arkadaşlarıma yardım etmekten hoşlanmışımdır. EuroLeague’de En İyi Savunmacı ödülünü kazanmak benim için MVP olmaktan farksız. Bunun için her sene savaşacağım. Bu beni motive ediyor ve her gün daha iyi hale gelmemi sağlıyor.

“REAL MADRİD’E OLMAK NBA’DE OLMAK GİBİ”

Real Madrid‘in sahip oldukları NBA’deki kulüplerle benzer. İnanılmaz tesislerimiz var ve kulübün size tanıdığı imkanlar NBA’le hemen hemen aynı. Burada da en iyi basketbolu oynamak zorundasınız. Eğer iyi oynamıyorsanız maçı kaybedersiniz çünkü diğer tüm takımlar size karşı sahaya ekstra motivasyonla çıkar.Real Madrid‘te oynamak NBA’de olmak gibi, arada çok fazla fark yok.

“HER ŞEY BİR ALMAN ADAM SAYESİNDE OLDU”

Cape Verde’deydim. Büyük annemlerin evinin önünde o adamın küçük bir barı vardı. Bir gün bana gelip basketbol oynamak isteyip istemediğimi sordu. Her şey böyle başladı. Ortalama boya sahip bir insanla fotoğrafımı çekmek istedi. Ben de baldızım ile fotoğram çektirdim. Ardından bunu Las Palmas’a götürdü ve arkadaşına: “Cape Verde’de bir çocuk tanıyorum. Gran Canaria’nın genç takımlarındaki herkesten uzun” dedi. Ardından Canaria altyapısındaki arkadaşlarını tatil için Cape Verde’ye getirdi. Beni 3-4 gün boyunca denediler. Ayrıldıklarında ise beni araştırmak için birisini gönderdiler.