Ana sayfa THY Euroleague Westermann: “Umarım yeniden Jasikevicius’un takımında oynarım”

Westermann: “Umarım yeniden Jasikevicius’un takımında oynarım”

Fenerbahçe Beko'nun Fransız oyuncusu Leo Westermann,  Jasikevicius'tan aile yaşantısına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Westermann:
Westermann: "Rakibimizin maça sertlik koyacağını biliyoruz"

Fenerbahçe Beko’nun Fransız oyuncusu Leo Westermann,  Jasikevicius’tan aile yaşantısına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Westermann’ın LNB’ye yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:

“İYİ DURUMDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Evimizde fiziksel olarak en iyi durumda olmaya çalışıyoruz. Ben de evde bisiklet sürüyorum, ağırlık kaldırıyorum ve bu tarz şeyler yapıyorum. Tabii hiçbir şeyin top ve sahanın yerini almıyor. 4 Mayıs’ta İstanbul’da kalanlarla ilk bireysel idmanlarımızı yaptık. Topa dokunmak iyi hissettirdi. Sadece 1 saat şut attım ama sanki 3 saat idman yapmış gibiydi! Bu tarz bir durumu 5-6 yaşında ilk kez şut atmaya başladığımdan beri hiç yaşamamıştım.

“BABAM SAYESİNDE BURADAYIM”

Babam sayesinde buralardayım. O da oyun kurucuyu ancak tarzı benimkinden farklıydı. Daha kısaydı ama daha hızlıydı. Orta mesafeden çok iyi şutördü. Daha küçük yaşlardayken beni TV karşısında EuroLeague izlemek için oturturdu. NBA izlerken sıklıkla Steve Nash ve Jason Kidd izlediğimizi hatırlıyorum. Magic Johnson’u da YouTube’dan izledik. EuroLeague’de de elbette Jasikevicius, Diamantidis ve diğerleri…

“UMUYORUM İLERİDE BİR GÜN…”

Harika oyuncularla oynadım. Sergio Rodriguez gibi, Nando de Colo gibi… Elbette de Sarunas Jasikevicius tarafından antrene edilmek… Bana pick and roll konusunda en çok şey öğreten isim oydu. Zamanını verdi, her şeyi açıkladı. Benden de detay şeyler istedi. Bunu bu tarz bir isimden öğrenmek ekstra tabii. Onun için oynamak harikaydı. Umuyorum ilerde bir gün yine onun takımında oynayabilirim.

“AVRUPA’DA CALATHES’TEN İYİSİ YOK” 

Pasörlük konusunda Avrupa’da Nick Calathes’ten daha iyisi yok. Oyun stili, tekniği, sağ ve sol elini kullanması, ribaunt yeteneği, dönüşleri… Sıra dışı…  Avrupa’da belki de NBA’de onun pasörlük konusunda onun gibisi yok.