Ana sayfa THY Euroleague Xavi Pascual: ” Anadolu Efes’e karşı sıkı savaştık ve galibiyeti aldık”

Xavi Pascual: ” Anadolu Efes’e karşı sıkı savaştık ve galibiyeti aldık”

THY EuroLeague'de 2020-21 sezonunun ilk maçında Anadolu Efes karşısında galibiyet alan Zenit koçu Xavi Pascual ve Kevin Pangos açıklama yaptı.

XaviPascual

THY EuroLeague’de 2020-21 sezonunun ilk maçında Anadolu Efes karşısında galibiyet alan Zenit St. Petersburg’un koçu Xavi Pascual ve Kevin Pangos açıklamalarda bulundu.

Zenit St. Petersburg’un koçu Xavi Pascual, şu açıklamada bulundu:

Çok mutluyuz. Zorlu bir maçtı. Üçüncü çeyreğin başında kontrolü kaybetmiştik. 9 sayılık bir farkla geriye düştük. Ama daha sonra sıkı savaştık, adım adım geri döndük. Son çeyreğe doğru kazanabileceğimize inandık ve bu sayede galibiyete uzandık. İyi bir başlangıç yaptık. Buna devam etmemiz gerekiyor. Çok yeni bir takımız ama tecrübeli oyuncularımız var. Adım adım daha iyiye doğru gitmek için herkes birbirine yardımcı oluyor. Takım olacağız, birbirimizle birlikte oynamaya alışacağız. Bunu umuyorum. Çok sayıda yeni oyuncuyla sezona galibiyetle başlamak bizim için önemliydi.

Kevin Pangos ise şu ifadeleri kullandı:

İlk üç çeyrekte çok iyi oynamadık. İşler istediğimiz gibi gitmedi ama tüm arkadaşlarım sonuna kadar savaştı. Her şey çok iyi değildi ama henüz sezonun başındayız. Bu tip problemlere rağmen kazanmak önemli. Maçın sonunda bazı şutlar girdi en azından. Hücumda dediğim gibi çok iyi değildik. Ama maçı kazandık ve sezon başında nasıl kazandığınız pek de önemli değil. Önemli olan kazanmak. Zenit’te harika hissediyorum. Çok iyi takım arkadaşlarım ve çok iyi bir koç ekibimiz var. İyi bir sezon geçirmek istiyoruz. Sezona da böyle başlamak bizim için çok önemli.