Ana sayfa THY Euroleague Yıldızlarla dolu Barcelona Andorra’ya mağlup oldu

Yıldızlarla dolu Barcelona Andorra’ya mağlup oldu

Yaz transfer döneminde büyük transferlere imza atan Barcelona, oynadığı ilk hazırlık maçında Andorra'ya mağlup oldu.

Yıldızlarla dolu Barcelona Andorra'ya mağlup oldu
Yıldızlarla dolu Barcelona Andorra'ya mağlup oldu

google-news-abone-olpng

THY Euroleague’in İspanyol temsilcisi Barcelona, yaz ayında yaptığı transfer ile adından çokça söz ettirirken, oynadığı ilk hazırlık karşılaşmasında Andorra’ya 71-69 mağlup oldu.

Yaz transfer döneminde kadrosuna NBA Nikola Mirotic, CSKA Moskova’dan Corry Higgins gibi büyük yıldızları katan Barcelona, ilk hazırlık karşılaşmasında istediğini alamadı.

İspanya ekiplerinden Morabanc Andorra’yla ile oynanan hazırlık karşılaşmasında Barcelona, büyük bölümü çekişmeli geçen maçı 71-69 kaybetti.

MIROTIC VE DAVIES’TEN 10’AR SAYI

Maç sonu istatistiklerine baktığımızda ise Barcelona’da Kyle Kuric 11 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Nikola Mirotic ve Brandon Davies 10’ar sayı ile çift hanelere çıkmayı başardı. CSKA’da şampiyon olmasının ardından Katalanların yolunu tutan Corry Higgins ise 9 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Morabanc Andorra da ise Jeremy Senglin 12 sayı ile maçın en skoreri olurken, Frants Massenat 9, Clevin Hannah ise 8 sayı ile oynadı.

BARCA’NIN DÖNÜŞÜ YETMEDİ

Mücadelenin ilk çeyreğini Andorra 20-14 önde geçerken, ikinci çeyrekte hızını artıran Barcelona 29-31 ile ilk yarıyı önde kapattı. İkinci yarıya hızlı başlayan EuroCup ekibi üçüncü çeyrekte Barcelona’ya 28 sayı attı, potasında ise 18 sayı gördü (57-49). Son periyot büyük bir çekişmeye sahne olurken, Barcelona farkı eriterek yeniden maça ortak oldu ancak mücadeleden 71-69 yenik ayrıldı.