Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Zejko Obradovic: “Hücumda ve geçiş oyunlarında iyi oynamadık”

Zejko Obradovic: “Hücumda ve geçiş oyunlarında iyi oynamadık”

ING Basketbol Süper Ligi'nin dödüncü haftasında Fenerbahçe'nin Bahçeşehir'i 74-60 mağlup etmesinin ardından Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun ING Basketbol Süper Ligi’nin dödüncü haftasında Bahçeşehir Koleji’nin 74-60’lık skorla mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında hücumda ve geçiş oyunlarında iyi oynamadıklarını ancak maçın devamında bunları düzene koyduklarını söylerken, maçın son bölümünde şans verdiği genç oyuncular için eğer sıkı çalışmazlarsa takımdan ayrı kalırlar dedi.

Sırp başantrenörün açıklamaları şu şekilde:

“HÜCUMDA İYİ DEĞİLDİK”

“Sezonun başında böyle galibiyetler önemli. Bugün hücumda iyi oynamadık, geçiş hücumlarında zaman zaman iyi değildik ancak sonradan bunları düzene koyduk. Savunmamız sıkıydı ama hücumda biraz gelişmemiz lazım ve bunun için çalışacağız. Özellikle alan paylaşımı üzerine. Daha çok skor üretmemiz lazım.”

“ÇALIŞMAZLARSA TAKIMDAN AYRI KALIRLAR”

“Geçmişte birçok kez onlara şans verdim ama genç oyuncularımız bunları anlamazsa ve sıkı çalışmazsa takımdan ayrı kalırlar. Bu da onlarla alakalı en büyük problem olur.”