Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Belgrad’da bizi yenen takımdan çok farklılar”

Zeljko Obradovic: “Belgrad’da bizi yenen takımdan çok farklılar”

Fenerbahçe'nin bir numarası Zeljko Obradovic, Kızılyıldız maçı öncesi açıklamasında Valencia maçında oynadıkları seviyeyi yakalamaları gerektiğini söyledi.

Zeljko Obradovic:

THY Euroleague’in 27. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Kızılyıldız ile oynayacağı mücadele öndesinde koç Zeljko Obradovic ile kaptan Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Koç Zeljko Obradovic, açıklamasında Kızılyıldız’ın her pozisyonda kaliteli oyunculara sahip olduğuna vurgu yaparken, Valencia maçındaki gibi oynamaları gerektiğini söyledi.

Tecrübeli çalıştırıcının maç önü görüşleri şu şekilde:

Ligin ilk yarısında bizi Belgrad’da yenen takıma göre çok daha farklı bir ekip karşımızda olacak. Her pozisyonda çok kaliteli isimlere sahipler ve Adriyatik Ligi’nde çok önemli bir galibiyet alarak buraya geliyorlar. Konsantre olmalı ve Valencia maçındaki oyun seviyemizi yakalayabilmeliyiz.

Fenerbahçe Beko’nun kaptanı Melih Mahmutoğlu ise yaptığı açıklamada önlerindeki her karşılaşmanın artık çok daha kıymetli olduğuna vurgu yaparken, Kızılyıldız’ın son haftalarda iyi sonuçlar almamasına rağmen çok iyi bir ekip olduğunu ifade etti.

Melih Mahmutoğlu’nun maç önündeki görüşleri ise şöyle:

EuroLeague’de normal sezonun sonuna geliyoruz ve önümüzdeki her karşılaşma büyük önem taşıyor. İç sahadaki son karşılaşmalarda istediğimizi alamasak da Valencia deplasmanında kazanarak Play-off yolunda önemli bir adım attık. Şimdi çift maç haftasında çok kritik iki karşılaşmaya çıkacağız. Adım adım gideceğiz. Kızılyıldız son dönemde iyi sonuçlar alamasa da kaliteli bir ekip. Bizi sezonun ikinci haftasında mağlup etmişlerdi. Sezon içerisinde kadro değişimi yaşadılar. Brown, Punter, Lucas gibi skorer kısaları var. İyi konsantre olmalı ve 40 dakika boyunca aynı mücadeleyi ortaya koyabilmeliyiz.