Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Bu Ettore Messina’nın takımı”

Zeljko Obradovic: “Bu Ettore Messina’nın takımı”

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko'nun Euroleague'de Milano ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Obradovic ile Melih Mahmutoğlu maç önü görüşlerini paylaştı.

Zeljko Obradovic-THY Euroleague

THY Euroleague’in 4. haftasında Fenerbahçe Beko ile AX Armani Exchange Milan arasında oynanacak mücadele öncesinde koç Zeljko Obradovic ile yıldız oyuncu Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında Fenerbahçe için zorlu bir maç trafiğinin başladığına değinirken, Messina’nın takımı ile oynayacaklarını vurguladı.

Fenerbahçe Beko başantrenörünün açıklamaları şu şekilde:

Bizim için çok zorlu bir dönem başlıyor. Kısa sürede çok fazla sayıda maç oynayacağız. Dokuz gün içerisinde beş karşılaşmaya çıkacağız. İlk sınavımızı da yarın Milano’da vereceğiz. Elbette Ettore Messina’nın Milano’nun başına geçmiş olması birçok şeyi anlamamızı kolaylaştırıyor. Bu, Ettore Messina’nın takımı. Her şey kontrol altında ve oynamak istedikleri basketbol da çok açık. Oyunlarında birçok taktik detay var. Eğer pozitif bir sonuç almak istiyorsak, çok çok iyi bir maç oynamaya hazır olmalıyız.

Yıldız basketbolcu Melih Mahmutoğlu ise, Sergio Rodriguez ve Scola gibi önemli isimlere sahip bir takımla oynayacaklarını vurgularken şöyle konuştu:

Bizim için önemli bir haftaya girdik. Hem EuroLeague’de hem de kendi ligimizde çok önemli birer maça çıkacağız. Cuma günü Milano deplasmanındayız. Rakibimiz oldukça güçlü bir takım. Çok tecrübeli bir koç tarafından çalıştırılıyorlar. Rodriguez ve Scola gibi üst seviye oyunculara sahipler ve her ikisi de sezona oldukça iyi başladı. Roll, Micov, White ve Brooks da EuroLeague tecrübesine sahip isimler. Milano da bizim gibi bazı sakatlık sorunları yaşadı. Ancak iyi basketbol oynuyorlar ve sahada fiziksel olarak çok güçlü kalabiliyorlar. Panathinaikos mücadelesinde de deplasmanda önemli bir galibiyete imza attılar. Sezonun ilk iki deplasmanında istediğimizi alamadık ancak bu kez daha iyi bir dış saha performansı ortaya koymak istiyoruz. Kesinlikle zorlu ama bir o kadar da güzel bir karşılaşma olacak.