Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Bu karşılaşmanın önemi çok fazla”

Zeljko Obradovic: “Bu karşılaşmanın önemi çok fazla”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 26. haftasında Valencia ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile İtalyan basketbolcu Luigi Datome maç önü görüşlerini paylaştı.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 26. haftasında Valencia ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile İtalyan basketbolcu Luigi Datome maç önü görüşlerini paylaştı.

Koç Zeljko Obradovic yaptığı açıklamada İstanbul’da rakiplerinin kendilerini mağlup ettiğini, play-off açısından bu akşamki mücadelenin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Çok önemli bir maça çıkacağız. Rakibimiz bizi İstanbul’da mağlup etmişti. Sıralamaya baktığımızda bu karşılaşmanın önemini daha net bir şekilde anlıyoruz. Reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Valencia çok iyi bir takım. Hem hücumda hem de savunmada sağlam bir yapıları var. Ribaundlarda problem yaşadığımızı düşünerek bu sorunu çözebilmek için daha fazla mücadele etmeliyiz.

[ilgili_yazi id=20368]

Gigi Datome ise yaptığı açıklamada akıllı oynayarak, rakiplerinin sertliğine cevap vemeleri gerektiğini ifade etti.

Şu anda iyi durumda olan bir rakiple karşılaşacağız ve elbette sıralama açısından çok önemli bir mücadeleye çıkacağımızın farkındayız. Akıllı oynamalı ve rakibimizin sertliğine cevap verebilmeliyiz çünkü onların bu şekilde mücadele edeceğini biliyoruz. Karşılaşmanın önemini kavrayarak en iyi şekilde konsantre olmalıyız.