Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Bugün bazı oyuncularım mücadele bile etmediler”

Zeljko Obradovic: “Bugün bazı oyuncularım mücadele bile etmediler”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'de Real Madrid'e yenilmesinin ardından Koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Teksüt Bandırma maçı sonrası Obradovic açıklamalarda bulundu

THY Euroleague’in 25. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Real Madrid karşısında büyük bir hayal kırıklığıyla 29 sayı farkla mağlup oldu.

Mücadelenin ardından açıklamalarda bulunan Obradovic, oyuncularına tepki göstererek bazılarının savaşmadığını, bu şekilde Euroleague’de bir şeyler yapabileceklerini göremediğini söyledi.

Obradovic’in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“BAZI OYUNCULARIM MÜCADELE BİLE ETMETİ”

“Real Madrid‘i tebrik ederim çünkü son dönemde oynadıkları gibi oynadılar. Maçı baştan son dakikaya kadar kontrol ettiler. Hazırlamaya çalıştığımız her şey çok kötüydü. Maçı çok kolay bir şekilde domine ettiler. Kötü günleriniz olabilir. Ama savaşmadığımız anlar olmamalı. Bugün bazı oyuncularım mücadele bile etmediler. Onlara soyunma odasında söyledim ve burada tekrarlamaktan da çekinmiyorum. Benim de koç olarak sorumluluğum var.  7 yıldır bize her konuda yardımcı olan buradaki insanlara saygı göstermeliyiz. Bu akşamki tabloyu izlemeyi hak etmiyor bu insanlar. Hepimizin sınırları vardır. Sınırların sonuna gidersek ve olmazsa bu olabilir. Ama birkaç dakikadan sonra pes ederseniz bu çok kötü. Bu akşamki hissiyatım da bu. Çok üzgünüm çünkü taraftarlarımız gerçekten bu tabloyu izlemeyi hak etmiyorlar.

“KUPA KAZANMAMIZ ÇOK NORMAL GİBİ GÖSTETİRİLİYOR”

Mental olarak kırgın olduğumuza yüzde yüz katılıyorum. EuroLeague’de bunun olmaması gerekiyor. Detaylara girmek istemiyorum ama gerçekten konsantre olmadan oynadık. Motivasyon olmazsa konsantrasyon da olmaz. Ne için oynadığınızı bilmeniz gerekiyor. Molada oyuncularıma ‘Kendinize saygı duymuyorsanız buradaki insanlara saygı duyun’ dedim. Son molada bunu söyledim. Ben her zaman oyuncularımın yanında olacağım. Onlar benim oyuncularım. Bu kulübe çok şey verdiler. Üç gün önce bir kupa daha aldık. Ama problem bu çok normal gibi gösteriliyor. Kupa kazanmamız normal gibi gösteriliyor. Ama bazı insanların bunun farkına varması lazım ve buna saygı duyması lazım. Çünkü hiç kolay değil kupa kazanmak. 3 turnuvada üst düzey oynamak kolay bir iş değil. Ama bu maçın bahanesi bu değil çünkü Real Madrid de aynı şekilde 3 turnuva oynuyor. Bazen insanlar çok zaman geçtikten sonra bazı şeyleri anlıyor. O zaman da gelecek.

“BELKİ DE BENİM YÖNTEMİM YANLIŞTIR”

Sahaya kim çıkarsa ve ne kadar oynarsa oynasın takıma yardımcı olmak zorunda. Madrid’deki ilk maça dönüyorum. Orada Vesely, Lauvergne, Malcolm olmadan ve Ahmet’in 3 dakika oynadığı bir maç oynadık. Yani 4 uzunumuz 3 dakika oynadı. Ama ribauntları kazandık. Kalinic de 13 dakika oynamıştı. Bu akşam ribaunt durumu onlar 38, biz 20 ribaunt nedir? Daha çok istemek mi? Oraya gidip savaşmalısınız. Potamızın altında biz 12 ribaunt aldık onlar 11, bu maça olan motivasyonu mu gösteriyor? Bence maça bugün oynadığımız şekilden tamamen farklı şekilde hazırlandık. Ben tam zıttını söylemiştim. Bahane değil bu. Oyuncularımı da suçlamıyorum. Benim maça hazırladığım yöntem belki de doğru değildi. İlk yarıdan sonra benim için her şey çok netti. Çok basit. Durdurmak istediğimiz ilk oyuncu Carroll’dı. Çıktı 20 attı. Gerçekten konuşmak çok zor. Bu yıl EuroLeague’de çok maç oynadık ama son toplarda kaybettiğimiz de oldu. Ama orada takımın savaştığını görebiliyordunuz. Ama bu tamamen farklıydı. Birkaç dakika sonra bazı oyuncular maçı bıraktı. Sahada olup bitenle ilgilenmiyorlardı. Benchte olup bunu izlemek çok kötüydü.

“BİR ŞEYLER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖREMİYORUM”

Gittiğimiz her salonda bizi destekleyen insanlar var. Daha ne motivasyonuna ihtiyaç duyuyoruz? Niye yapıyoruz bu işi? Kimse çıkıp beni zorla koç yapmadı. Ben bu işi isteyerek buradayım. Oyuncularım da böyle düşünüyor sanıyorum. Çok maç yapıyoruz evet ama Real Madrid de çok maç yapıyor. Sezon sonuna kadar işimiz çok zor. Çok çok zor. EuroLeague’de bir şeyler yapabileceğimizi göremiyorum. Biri koç olarak böyle konuşmamı eleştirebilir. Ama ben en son pes eden kişiyim. Böyle bir şey söyleyecek son kişiyim. İşimi iyi yapmadığımı, motive olmadığımı söyleyecek kişi varsa gelsin söylesin. Ben ve ekibimin ne yaptığını biliyorum.”