Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Çok mutluyum”

Zeljko Obradovic: “Çok mutluyum”

Fenerbahçe Beko'nun Euroleague'in 19. haftasında Asvel'i farklı bir skorla mağlup etmesinin ardından Koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe-Beko-Zeljko-Obradovic

Fenerbahçe Beko’nun Euroleague’in 19. haftasında Asvel’i farklı bir skorla mağlup etmesinin ardından Koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında, çok iyi bir akşam olduğunu, rakiplerinin agresif olarak savunma yaptıklarını ancak kendilerinin de çok iyi savunma yapıp, çok iyi top dolaştırarak maçı kazandıklarını ifade etti.

Obradovic’in maç ile ilgili görüşleri şu şekilde:

Savunma açısından çok iyi bir maç oldu bu akşam. İlk iki çeyrekte savunmamız çok iyiydi. Bütün sahayı kullandık. Bu da hücuma yansıdı ve ilk yarıyı önemli bir farkla önde kapattık. En kötü bölüm 3. çeyrekti. Yavaş oynayıp topu iyi kullanmadık ve sadece 13 sayı ürettik. Genel olarak oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi savunma yaptık ve bu sayede maçı kazandık. Agresif savunma yapan bir takıma karşı oynadık. Büyük ölçüde topu iyi dolaştırdılar. Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. Taraftarlarımıza salondaki müthiş atmosfer ve desteklerinden ötürü teşekkür ederim.

Euroleague’de Genel Menajerler anketinde Fenerbahçe Beko’nun Final Four adayları arasında gösterilmemesinin kendilerini motive edip etmediği hakkında gelen soruya ise Obradovic şu yanıtı verdi:

Şu andaki pozisyonumuza göre bizi Final Four adayı olarak görmemeleri normal. Bizim için tek yol maç maç ilerlemek. Sezon sonunda da sezonda neler olduğuna bakacağız

“Tam kadro olduğumuz için çok mutluyum”

Fenerbahçe Beko’nun geçtiğimiz son play-off döneminden bu yana ilk kez tam kadro sahaya çıkması ile ilgili ise şöyle konuştu:

Uzun süre sonra tam kadro olduğumuz için çok mutluyum. Hep birlikte çalışabildik. Genç oyuncularımızın da katkısı vardı. Her antrenörün dileği sağlıklı bir takıma sahip olmaktır. Umarım aynı şekilde devam edebiliriz ve sağlıklı kalırız

Fenerbahçe taraftarının yönetime ‘Obradovic’e yeni sözleşme’ tezahüratlarının Obra’ya sorulması üzerine ise, başarılı koç, Barcelona… Tek düşüncem sıradaki maç yanıtını verdi.