Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “De Colo her şeyi çok hızlı öğrendi”

Zeljko Obradovic: “De Colo her şeyi çok hızlı öğrendi”

THY Euroleague'in 3. haftasında Fenerbahçe Beko'nun Baskonia'yı 87-80 mağlup etmesinin ardından Obradovic açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic:
Zeljko Obradovic: "De Colo her şeyi çok hızlı öğrendi"

THY Euroleague’in 3. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Baskonia’yı 87-80 mağlup etmesinin ardından sarı-lacivertlilerin bir numarası Zeljko Obradovic galibiyeti değerlendirirken, Nando De Colo’nun 39 sayılık performansını da tebrik etti.

Obradovic, Baskonia’nın çok iyi bir takım olduğunu söylerken, hücum ribaundu konusunu maç öncesinde konuştuklarını ve maçta yalnızca 6 tane ribaunt verdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Sarı-lacivertli temsilcimizin Sırp başantrenörü Zeljko Obradovic’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“TARAFTARA TEŞEKKÜR EDERİM”

EuroLeague’de evimizde uzun zaman sonra oynadığımız ilk maç. Taraftarlarımızın önünde oynayabildiğimiz için çok mutluyum. Bu akşamki hem maç öncesi hem de maç sırasındaki desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bizim için çok önemli.

“HÜCUM RİBAUNDU VERMEDİK”

Baskonia‘nın çok iyi bir takım olduğunu maç öncesi konuşmuştuk. Maçın her anında ne yapmaları gerektiğini çok iyi biliyorlar. Ribauntları kontrol etmemiz gerektiğini konuştuk. Hücum ribauntları açısından çok mutluyum çünkü sadece 6 tane alabildiler ki ortalamaları daha yüksek. Hücum açısından 87 sayı ürettik ve 15 top kaybı yaptık.

“ÖNÜMÜZDE ZORLU BİR FİKSTÜR VAR”

Oyuncularımın daha iyi kalitede oynayabileceğini anlamaları lazım ve daha doğru atışlar kullanmaları gerek. İdmanlarda bu konuda ısrarlı oynamamız lazım ve daha otomatik şekilde oynamalıyız. 40 dakika boyunca çok iyi çalıştı takım, son saniyelere avantajlı gelip akıllı hareketlerimizle maçı kazandık. Çok iyi bir takımı yendik. EuroLeague’in başında önümüzde çok zorlu bir fikstür var. Bütün oyuncuların süre almaları gerektiğini ve hepsinin bizim için önemli olduğunu anlamaları gerek.

“DE COLO ÇOK HIZLI BİR ÖĞRENCİ”

De Colo idmanlarda da çok iyi çalışıyor, maçta sergilediği performansları idmanlarda da gösteriyor. De Colo burada olduğu için çok mutluyum. Ona da sorarsanız çok pozitif şeyler söyleyecektir. Tabii ki takım çalışması her zaman daha önemli. Ona gerekli pozisyonu sağlıyorlar. Buraya geldiği ilk günden itibaren onun ne kadar hızlı bir öğrenci olduğunu gördük. Her şeyi çok hızlı öğrendi. Bugün de nasıl oynadığını gördük. Onu tebrik ediyorum. Umarım bu şekilde oynamaya devam eder ve diğer oyuncular da oynamaktan keyif alırlar.