Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Harika şutörleri var”

Zeljko Obradovic: “Harika şutörleri var”

Fenerbahçe Beko’nun Turkish Airlines Euroleague’in 14. haftasında Buducnost Podgorica ile oynayacağı maç öncesinde başantentrenör Zeljko Obradovic ve deneyimli oyuncu Sinan Güler, Fenerbahçe resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında Buducnost’un çok iyi yaratıcı oyuncu ve şutörlere sahip olduğunu söyleyen Obradovic şu ifadeleri kullandı:

“EuroLeague’de çift maç haftaları her zaman zorlu olmuştur. Evlerinde tamamen farklı oynayan bir rakiple mücadele edeceğiz. Onları, harika oynadıkları Baskonia, Barcelona ve CSKA maçlarını izleyerek analiz etmeye çalıştık. Bu karşılaşmalarda gösterdiklerine benzer bir performansa hazır olmalıyız. Harika şutörleri var. Bizim adımıza kilit nokta onların yaratıcılarını ve şutörlerini durdurmak olacak”

Fenerbahçe’nin şutör oyun kurucusu Sinan Güler ise maçın kolay geçmeyeceğini hatırlatırken şöyle konuştu:

“Çift maç haftasının ikinci ayağında, sert bir atmosferde oynayacağız. Takım olarak 40 dakika boyunca konsantre olmak ve kazanabilmek için parkede her şeyi doğru yapabilmek zorundayız. Tüm takım arkadaşlarımla birlikte sahada pozitif enerjimiz ve agresifliğimizle katkı verecek şekilde bulunabilmeliyiz”