Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic hayranı olduğu koçu açıkladı

Zeljko Obradovic hayranı olduğu koçu açıkladı

THY Euroleague'in efsanesi ve Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Zeljko Obradovic,  Euroleague Basketball'ın düzenlediği Time Out programına konuk oldu. 

Zeljko Obradovic hayranı olduğu koçu açıkladı

THY Euroleague’in efsanesi ve Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Zeljko Obradovic,  Euroleague Basketball’ın düzenlediği Time Out programına konuk oldu.

Koç Obradovic, Time Out programında La Casa De Papel’de Helsinki rolünü oynayan Darko Peric ile canlı bağlantı ile bir araya geldi ve harika bir sohbet gerçekleştirdi.

Toplamda 1 saat 25 dakikalık bir sohbet gerçekleştiren ikili, Obradovic’in basketbola olan aşkından, lakabından ve oyuncularıyla olan ilişkilerinden bahsetti.

Ayrıca koç, NBA’in efsane koçlarından Phil Jackson’a duyduğu hayranlıktan da söz etti.

Phil Jackson’a olan hayranlığını şu ifadelerle açıkladı Obradovic:

“Phil Jackson’ın büyük bir hayranıyım, inanılmaz şeyler başardı. Zirve oyuncularla çalıştı ki bu her zaman kolay değildir,” diyen Obradovic “Onun kitabını hep okumak istedim ancak şimdiye kadar hiç vaktim olmamıştı.”

Çalıştırdığı takımlardaki kimyadan bahseden başarılı koç  “Bir kişi tüm takımdan önemli değildir. Bütün olay bu. Kazanmak için önce kaybetmeyi öğrenmelisiniz” dedi.

Koçluk kariyeriyle ilgili olarak ise “Farklı ülkelerden insanlarla tanışma fırsatı bulup arkadaş edinmekten, vakit geçirmekten cidden çok keyif aldım.” ifadelerini kullandı.

Obradovic ile Darko Peric arasındaki sohbetin tamamını buradan izleyebilirsiniz: