Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Hiç şüphe yok ki, savunma yapmalıyız”

Zeljko Obradovic: “Hiç şüphe yok ki, savunma yapmalıyız”

THY Euroleague'in 28. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko'nun Khimki Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde koç Zeljko Obradovic ile Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 26. haftasında Valencia ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile İtalyan basketbolcu Luigi Datome maç önü görüşlerini paylaştı.

THY Euroleague’in 28. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Khimki Moskova ile oynayacağı mücadele öncesinde koç Zeljko Obradovic ile Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında Khimki’nin de Fenerbahçe’nin de sezon başında çok daha farklı kadrolara sahip olduğuna değinirken, iyi savunma yaparak, maçın önemini kavrayarak oyuncularının mücadele etmesi gerektiğini ifade etti.

Obradovic’in açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Khimki mücadelesi iki takım için de çok önemli olacak. Kızılyıldız’a karşı oynadığımız çok zorlu maçın ardından buraya geldik. Rakibimizin kalitesini biliyoruz. İstanbul’daki ilk karşılaşmayı düşündüğümüzde her iki ekipte de kadro değişimleri olduğunu görüyoruz. Khimki’nin birçok kaliteli oyuncusu olduğunu ve kısa sürede yüksek skor üretebilme potansiyeli bulunduğunu biliyoruz. Hiç şüphe yok ki iyi savunma yapmalı ve maça da bunun önemini kavramış şekilde başlamalıyız.

[ilgili_yazi id=20540]

Nikola Kalinic ise Khimki maçını kazanmaları durumunda play-off mücadelesinde avantajlı bir konuma geleceklerini vurgularken, maç içerisinde ters eşleşmeleri değerlendirmeyi umduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin Sırp yıldızı Kalinic’in açıklamaları ise şöyle:

EuroLeague’de çift maç haftasının ikinci karşılaşmasını da kazanmaya çalışacağız. Bunu başarabilirsek Play-off mücadelesinde çok daha avantajlı konuma geçebiliriz. Khimki’ye karşı daha önce birçok kez sahaya çıktık, nasıl oynadıklarını biliyoruz. Savunmada adam değişiyorlar ve bu sayede rakibin ritmini ve hücum akıcılığını bozmaya çalışıyorlar. Eğer buna çözüm bulabilir ve özellikle ters eşleşmeleri değerlendirebilirsek iyi bir sonuç almak için önemli şansımız olacaktır.