Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Jan Vesely ile Nando De Colo’nun durumunu…”

Zeljko Obradovic: “Jan Vesely ile Nando De Colo’nun durumunu…”

THY Euroleague'in 11. haftasında Fenerbahçe Beko'nun Khimki Moskova'yı mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Zeljko Obradovic maç sonu görüşleri

THY Euroleague’in 11. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Khimki Moskova’yı mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında Euroleague’de en iyi hücum yapan takımlardan biriyle oynadıklarını söylerken, en önemli oyuncuları Shved olmamasına rağmen 31 kez üçlük denediklerini değindi:

Hücum açısından EuroLeague’in en iyi ikinci takımıyla oynadık bu akşam. Buna göre hazırlandık. Maç başına 28 üçlük deneyen bir takım ve bunu önlemeye çalıştık. Onlar için çok önemli bir oyuncu olan Shved olmadan bile 31 kez üçlük denediler. İkinci yarıda oynadığımız fark yarattı. Daha agresiftik. İlk yarıdaki gibi onlara kolay şut imkanları vermedik. Bu da bize hücuma açısından nasıl oynamamız gerektiğine dair özgüven verdi. Topu iyi dolaştırdık. Bu yüzden üçüncü ve dördüncü çeyrekte iyi oynadık. Çok iyi bir takımı yendik. Oyuncularımı sergiledikleri performanstan dolayı tebrik ederim.

Fenerbahçe taraftarının her zaman kendilerine destek olduğu için teşekkür eden Obradovic, ASVEL deplasmanında da kendilerine enerji verdiklerini söyledi:

Taraftarlarımıza muhteşem desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Onlara çok teşekkür ederim. Maç maç ilerliyoruz. Bu desteği devam ettirmelerini istiyorum özellikle de oyuncular için çünkü oyuncular her zaman daha önemli. Bize verdikleri sevgi gerçekten çok önemli. Kendi salonumuzda her zaman bize güzel bir enerji veriyorlar. ASVEL maçında da destek vardı. Avrupa’da gittiğimiz her yerde taraftarımız bize destek oluyor. Bunları her zaman aklımızda tutmamız gerekiyor. Bizi seven ve bizi destekleyen çok insan var. Onlara teşekkür ederim.

Mücadelenin ikinci yarısındaki etkili oyunu hakkında ise Obradovic, her an konsantre olmaları gerektiğini soyunma odasında konuştuklarını söyledi:

Soyunma odasında maçı değiştirmemiz gerektiğini konuştuk. Çok kolay şutlar buluyorlardı. Timma düşünmeden şut atıyor. Maça 0/4 ile başladı ama bunu kafasına takmadan şut atmaya devam edip 24 sayı üretti. Konsantre olmadan oynadık. İyi savunma yapmanız için herkesin aynı sayfada olması gerekiyor. Basketbol kolay bir spor değil. Her an çok iyi konsantre olmanız gerekiyor. Konsantre olmazsak çok kolay ve ucuz sayılar yersiniz. İkinci yarı yanlış hatırlamıyorsam sadece bir savunmada hata yaptık. Ve nasıl oynadığımızdan bahsediyorum. Tabii ki skor attılar ama amacımız kolay sayı bulmalarını engellemekti.

Koç Obradovic, Fenerbahçe‘ye gelmeden önce böyle başarılı bir dönem geçirmeyi bekleyip beklemediği sorusuna; Böyle bir başarıyı nasıl düşünebilirim ki? Ben sadece maç maç düşünüyorum. Böyle bir başarı elde etmeyi düşünmüyordum. Ne kadar benchte olacağımı düşünmemiştim. Benim hedefim her zaman bir sonraki maç. 200 maç sadece Obradovic benchteydi diyemezdik. Bütün staffın, oyuncuların, ofistekilerin, taraftarın 200. maçıydı. yanıtını verdi.

Sakatlıkları bulunan Nando De Colo ve Jan Vesely’nin durumlarının sorulması üzerine ise Obradovic: Durumlarını bana değil sağlık ekibine sormalısınız. Onlar size her şeyi detaylı anlatır.