Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Kazanmak kolay olabilirdi, ama bu…”

Zeljko Obradovic: “Kazanmak kolay olabilirdi, ama bu…”

Fenerbahçe Beko'nun bir numarası Zeljko Obradovic, ALBA Berlin galibiyetinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko İstanbul

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 12. haftasında ALBA Berlin’i normal süresi 88-88 biten mücadelenin uzatma bölümünde 107-102’lik skorla mağlup etmesinin ardından deneyimli çalıştırıcı Zeljko Obradovic basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“ALBA HİÇBİR ANDA PES ETMİYOR”

Tecrübeli başantrenör maç sonu değerlendirmesinde mücadeleye çok iyi başladıklarını ancak ikinci periyotta reaksiyon gösteremediklerini, benchten gelen oyuncuların da katkı veremediğini söylerken, ALBA’nın maçın hiçbir anında pes etmediğini dile getirdi:

Maça çok iyi başladık. İlk çeyrekte hem hücum hem de savunmada çok iyi oynadık. Sonra da ikinci çeyrek geldi. Reaksiyonumuz çok kötüydü. Takımda değişiklikler yaptım ve çok kötüydü. Maçtan önce ALBA ile ilgili çok konuştuk, pes etmediklerinden söz ettik. Hep oyunun içinde kaldıklarından, çok hızlı oynadıklarından, iyi hücum ettiklerinden ve iyi ribaund aldıklarından söz edip yakın oynamamız gerektiğini söyledik.

“KOLAY ŞEKİLDE KAZANABİLİRDİK”

Mücadelenin kolay şekilde kazanabilecek konumda olduklarını ancak basketbolun içerisinde bu tür zorluklarında bulunduğunu ve bu anlarda nasıl oynamaları gerektiğini gördüklerini şu sözlerle açıkladı:

Maçın bizim için de kazanmanın kolay olabileceği son dakikalarda sonucu belli oldu. Böyle anlarda nasıl oynamamız gerektiğini bilmemiz gerekli. Bugün o anlarda kazanmak kolay olabilirdi ama bu basketbol, olan oldu ve maç uzatmaya gitti. İki takımın da kazanma şansı vardı.

“YETERLİ KONSANTRASYONUMUZ YOKTU”

ALBA’nın performansını tebrik eden Obradovic Takımım ve oyuncularım ikinci çeyrek hariç hep savaştı ve güzel bir performans sergiledi. Ama maçın kritik anlarında yeterli konsantrasyonumuz yoktu ve bunun üzerine çalışmamız lazım. dedi.

“TAKIMA KATKILARINA İHTİYACIMIZ VAR”

Fenerbahçe’nin sakatlıktan yeni dönen oyuncularının bugün çok uzun süre oyunda kalmadıklarını ifade eden Obradovic, Sloukas, Melih ve Datome’nin çok uzun süre oyunda kaldığını ancak iyileşen arkadaşların bir an önce takıma katkı vermesine ihtiyaçları olduğunu ifade etti:

Sakatlıktan dönen oyuncularımızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Sadece iki idmanla dönmeleri mümkün değil. Sürekli aynı oyuncularla oynamak da mümkün değil. Kostas (Sloukas), Melih (Mahmutoğlu), Derrick (Williams) ve Gigi (Datome) her maçta uzun süreler sahada kalıyor. Diğer oyuncuların da takıma katkısına, yardımcı olmasına ihtiyacımız var. Son birkaç gündür yaptığımız idmanlarda da oyuncular çok iyiydi.

“KAZANMANIN YOLUNU BULDULAR”

Obradovic takımının kazanmanın yolunu bulduğunu ifade ederken şöyle konuştu:

Savaşan, kazanmanın yolunu bulan oyuncularımız sayesinde uzatmada gelen önemli bir galibiyetti. Ayrıca inanılmaz desteklerinden ötürü taraftarımıza da teşekkürler.