Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic kötü sonuçların faturasını kendisine kesti!

Zeljko Obradovic kötü sonuçların faturasını kendisine kesti!

Temsilcimi Fenerbahçe Beko'nun Maccabi FOX Tel Aviv'e 67 -55'lik skorla mağlup olmasının ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Temsilcimi Fenerbahçe Beko’nun Maccabi FOX Tel Aviv’e 67-55’lik skorla mağlup olmasının ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında mağlubiyetlerin sorumlusunu kendisi olarak gösterirken, taraftardan oyunculara destek olmasını istedi

Obradovic açıklamasında iyi oynamadıklarını söylerken, Maccabi’yi de tebrik etti:

Öncelikle Maccabi Tel Aviv‘i galibiyetten ötürü tebrik ederim. Maça çok agresif başladılar. Bütün maçı da savunmada çok agresif oynadılar. Ancak başta benim takımım olmak üzere hücumda çok keyifli bir maç değildi. İyi oynamadığımız çok bariz. Maccabi maça çok agresif başladı, her top için mücadele etti, hücum ribaundlarına girdiler. Kritik anlarda da bunu yaptılar. Serbest atışlarda hücum ribaundlarını almaya çalıştılar. Bu durumun neden yaşandığını bunlar açıklıyor.
İyi oynamadığımız çok açık. İlk çeyrekteki ikilik atış isabet oranlarına bakarsanız çok kötü olduğunu görürsünüz. Elbette bu durumda tüm sorumluluk koça aittir. Önümüzde hem EuroLeague hem de Türkiye Ligi’nde çok maç var. Çıkış yolu basit: Çok çalışmaya, birlikte kalmaya, durumu değiştirmeye hazır mıyız onu görmeye çalışacağız.

Bir gazetecinin “İkinci yarıda iyi oynadınız. Fark neydi?” şeklindeki sorusuna ise başarılı koç şöyle yanıt verdi:

5-6 sayılık fark varken yalnızca bir tane iyi şut atıyorsanız iyi oynadığımızı söyleyemezsiniz. Evet, ilk yarıya oranla daha iyi oynadığımız doğru çünkü ilk yarıdaki oyunumuzdan daha kötüsünü oynamak bence imkansız zaten. Kısmen katılıyorum ama durum bu…

Oyuncuların kendi seviyelerinde oynamıyor olmaları ile ilgili gelen bir soruya ise tercübeli çalıştırıcının yanıtı şöyle oldu:

Tüm EuroLeague’in önünde soruyorum: Siz ne düşünüyorsunuz? Bu oyuncuları tanıyorsunuz, izliyorsunuz. Bence bu onların seviyesi değil. Mantıken bakınca bunun koçun işi olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla onları daha iyiye götürmek benim işim. Bu benim takım, onlar benim oyuncularım. Onların hep yanındayım ve onlara güvenmeye devam edeceğim.

Sırp Başantrenör ayrıca FB TV’ye yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

Çok kötü oynadık. Hem Euroleague adına hem de herhangi bir organizasyon adına olmamız gereken seviyede değiliz. Böyle olunca da ilk ve tek sorumluluk antrenördedir. İkinci yarıda biraz reaksiyon oldu ama ileriye yönelik bize özgüven vermesi mümkün değil. Oyuncularım formda değil ve bunu toparlamak benim ve staffın görevi. Elimizden geleni yapacağız. Önümüzde evimizde oynayacağımız 4 maçımız var. Toparlanmak adına iyi bir zaman olacak. İnşallah taraftarlarımızdan da destek gelir. 7 yıl boyunca görevimde böyle bir şey yaşamadım. Umarım en kısa zamanda bu durumdan çıkarız. Kimse için kolay değil, dinlenemiyorlar. Birlik olmaya ve taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Her zaman olduğu gibi bu zorluktan çıkmamız gerekiyor.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, EuroLeague ilk beş hafta sonunda sadece evinde oynadığı Baskonia mücadelesini kazandı.