Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic: “Takımdaki herkes kalitesinin farkında”

Zeljko Obradovic: “Takımdaki herkes kalitesinin farkında”

Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Euroleague'in 7. haftasında Bayern Münih karşısında alınan galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic

Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Euroleague’in 7. haftasında Bayern Münih karşısında alınan galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında maçta çok iyi top dolaştırdıklarını, ilk yarıda ribauntların problem olduğunu ancak ikinci yarıda bu durumu toparladıklarını ifade ederken, Bayern Münih’in çok kaliteli bir ekip olduğunu ve maçın her saniyesinin çok zor olduğunu söyledi.

Obradovic’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“RİBAUNT SORUNUNU İKİNCİ YARIDA ÇÖZDÜK”

Tüm taraftarlarımıza muhteşem desteklerinden dolayı çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bugün hücumda nasıl oynaması gerektiğini bilen, sabırlı ve son saniyeye kadar iyi şut bulup skor üretebilen bir takıma karşı oynadık. Çok zor bir maçtı bizim için. Bugün çok iyi alan açtık, topu iyi dolaştırdık. Bu sayede yüzdelerimiz de çok iyiydi. İlk yarıda aldıkları hücum ribauntları bir problemdi. Onlar 9 hücum ribaundu aldı biz 9 savunma ribaundu aldık. İkinci yarıda sadece 3 hücum ribaundu alabildiler. Bu da bize sahayı hızlı geçip skor bulma imkanı verdi.

“SON ÇEYREKTE MAÇIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Son çeyrekte maçın seyrini değiştirdiğimiz çok net. Burada hücum açısından çok iyi oynadık. Savunmada çok farklı davranmamız gereken yerlerde hatalar yapmamıza rağmen… Tekrar vurguluyorum; onlar çok iyi bir takım. Bu yüzden yakın ve zor bir maç oldu. Bu fikstürde anlamamız gereken şey antrenmanın her saniyesi çok önemli. Neler yapmamız gerektiğini anlayabilmemiz için…

“HERKES TAKIMIN KALİTESİNİN FARKINDA”

Umarım bu galibiyet takımı iyi etkiler. Çünkü özgüven çok önemli. Zalgiris maçı hakkında konuştuğumuzda 38 dakika iyi oynadığımızı gördük. Ama bu şekilde de maç kaybedilebiliyor. Takımdaki herkes kalitesinin farkında. Ama konsantrasyon, motivasyon ve aynı sayfada olmak çok önemli. Henüz sezonun başındayız. Geri dönüp yaz zamanınına bakmak ve ne olduğunu konuşmak istemiyorum. Önümüzde uzun bir yol var.