Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic’ten Jan Vesely açıklaması

Zeljko Obradovic’ten Jan Vesely açıklaması

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 21. haftasında Bayern Münih'e deplasmanda 90-86'lık skorla mağlup olmasının ardından başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 21. haftasında Bayern Münih’e deplasmanda 90-86’lık skorla mağlup olmasının ardından başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç açıklamasında Bayern Münih’i tebrik ederken, iki takımında kazanma fırsatı bulunduğunu ancak şans faktörünün Bayern Münih’ten yana olduğunu dile getirirken şöyle konuştu:

“Her iki taraf için de sert ve çok zorlu bir maç oldu. Genel olarak Bayern’i tebrik etmem gerekiyor. Eğer iki uzatmaya giden bir karşılaşma oynadıysanız iki tarafın da maçı kazanma şansı olmuş demektir. Bugün şans faktörü de rakibimizin yanındaydı. Bayern’i tebrik ediyorum çünkü ilk andan son saniyeye kadar mücadele ettiler. Her zaman olduğu gibi bir sonraki maç için kendimizi hazırlamalı ve bugün neleri yanlış yaptığımızı anlamalıyız. Bazı anlarda hiç konsantre değildik.”

“Vesely olmadan da maç kazanmıştık”

Tecrübeli başantrenör Jan Vesely’nin olmayışına da değinirken, Çek yıldızın olmadığı başka karşılaşmalarda galibiyete ulaştıklarını, sorunun sadece o olmadığına dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı:

“Bazı maçları Jan Vesely olmadan oynamıştık ve bu bir sorun değildi. Ama bu bir sorun ise bizim için iyi bir durum değil. Eğer bu şekilde düşünmeye başlıyorsanız ortada bir yanlışlık var demektir. Jan bu takım için çok fazla şey veren bir oyuncu ve onun şu anda ufak bir operasyon geçirmesinin önemli olduğuna karar verdik. Her zaman ilk sırada oyuncularımızın sağlığını düşünüyoruz ve buna göre ortak karar aldık. Onun da bunu yapmak istemesinin doğru olduğuna inanıyorum ve şu anda hayat devam ediyor. Takımım yeterli seviyede kaliteye sahip. Bugün de savaştık ama yeterli değildi. Tek yol salonumuza gidip bazı şeyleri düzeltmeye çalışmak olacak.”