Ana sayfa THY Euroleague Zeljko Obradovic’ten Khimki maçı öncesi önemli açıklamalar

Zeljko Obradovic’ten Khimki maçı öncesi önemli açıklamalar

THY Euroleague'in 11. haftasında Fenerbahçe Beko'nun Khimki ile oynayacağı karşılaşma öncesin koç Obradovic ile Bobby Dixon açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic Bobby Dixon (Ali Muhammed)

THY Euroleague’in 11. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Khimki ile oynayacağı karşılaşma öncesin koç Obradovic ile Bobby Dixon açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında geçtiğimiz maç deplasmanda oynadıkları basketbolu tekrarlamak istediklerini vurgularken, Ali Muhammed ise sert savunma yapmaları gerektiğine değindi.

Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

Hücumda EuroLeague organizasyonunun en iyi ikinci takımıyla oynayacağız. Çok fazla yetenekli oyuncuları var. Khimki dendiğinde herkes doğal olarak Alexey Shved’i anıyor ama onların her pozisyonda birçok iyi oyuncuları var. İyi bir maç çıkarabilmek için karşılaşmaya savunmada sertliğimizi ortaya koyarak başlamamız gerekiyor. Ve elbette ASVEL’e karşı deplasmanda oynadığımız basketbolu tekrarlayabilmeliyiz

Ali Muhammed (Bobby Dixon) ise şöyle konuştu:

Çok zorlu bir maç olacağını biliyoruz. Khimki çok yetenekli bir takım. Özellikle de hücum mantalitesine sahip bir ekip. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok yetenekli hücumcuları var. Bizim kesinlikle daha sert savunma yapmamız gereken bir maç olacak. İyi antrenman yapmalı ve taraftarlarımızın önünde çıkacağımız bu mücadeleye en iyi şekilde hazırlandığımızdan emin olmalıyız.