Ana sayfa Uluslararası 12 Dev Adam İsveç’in üçlük rüzgarına direnemedi! Millierimiz yine kayıp

12 Dev Adam İsveç’in üçlük rüzgarına direnemedi! Millierimiz yine kayıp

A milli basketbol takımımız Avrupa Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu ikinci maçında İsveç'e 87-80'lik skola mağlup oldu.

12 Dev Adam İsveç'in üçlük rüzgarına direnemedi! Millierimiz yine kayıp

A milli basketbol takımımız Avrupa Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu’nda oynadığı ilk iki maçı kaybetti.

Geçtiğimiz Cuma Hollanda karşısında mağlup olan millilerimiz, dün akşam da İsveç’e mağlup olarak gruba çok kötü bir başlangıç yaptı.

İsveç’te oynanan mücadeleyi 11 bin taraftar takip ederken, karşılaşılaşmanın ikinci periyodundan itibaren ev sahibi kontrolü ele geçirdi. A Millilerimiz geriye düştüğü maçın son çeyreğinde geri dönmek için hamleler yapsa da yeterli olmadı. Ekibimiz karşılaşmayı 87-80 kaybetti.

Bu sonuçla Türkiye grubun ilk iki maçında galibiyet alamayarak sonunculuğa demir atarken, İsveç ise ilk maçındaki yenilgisinin ardından ikinci maçını kazanarak serisini 1-1 yaptı.

Türkiye gruptaki 3. maçını 26 Kasım’da Hırvatistan ile oynayacak.

A Millilerimiz’de Sertaç Şanlı 23 sayı, 2 ribaunt ile takımın en skoreri olurken, Melih Mahmutoğlu 17 sayı, 2 ribaunt, 3 asist, Metecan Birsen 10 sayı, 8 ribaunt, 2 asist, Buğrahan Tuncer 10 sayı, 2 ribaunt, 8 asist ile mücadeleyi tamamladı.

İsveç de ise Ludvig Hakanson 7/12 üç sayılık isabet ile 23 sayı, 3 ribaunt, 8 asist ile maçın yıldızı olurken, Johan Jerker Löfberg 2/2 üç sayılık isabet ile 14 sayı, 4 ribaunt, William Magarity 3/4 üç sayılık isabet ile 13 sayı, 1 ribaunt, Christopher Czerapowicz ise 3/7 üç sayılık isabetle 12 sayı, 7 ribauntluk performansla galibiyete katkı yaptı.