Brezilya futbolunun gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından olan ve Fenerbahçe tarihinde efsaneler arasında yer alan Alex de Souza, kariyeriyle alakalı ilginç bir çıkışta bulundu. Sosyal medya üzerinde bir futbolseverle iletişime geçen Alex, eleştirilere cevap verdi.

Brezilya’da yapılan bir haberde, Alex’in Brezilyalı Ronaldo, Ronaldinho ve Iniesta gibi isimlerle karşılaştırılması üzerine, bir taraftardan gelen, ‘Alex hiç yüksek seviyede oynamadı, doğru değil’ yorumu dikkat çekti.

Alex de Souza da hemen devreye girip, neler yaptığını tek tek anlattı. 2007-08 sezonunda Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi’nde oynadığını hatırlatan emektar yıldız, “Sana anlatayım: Şampiyonlar Ligi 2007-08 sezonunda en iyiler arasındaydım. İki kez Güney Amerika’nın en iyi 11’inde yer aldım. Ayrıca Libertadores Kupası’nda başardıklarıma bakabilirsin. 2003’te Brezilya’da en iyi oyuncu seçildim” dedi.

(Milliyet)

9 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Basketbola olan ilgilisi onu buraya getirdi.