Ana sayfa Haberler Anadolu Efes Transferde Hızlı Davrandı

Anadolu Efes Transferde Hızlı Davrandı

Yakın zamanda Anadolu Efes takımından yollarını ayıran Cotton’un yerine hızlı bir şekilde transfer işlemi yapıldı ve gerek görülen alandaki eksiklik kapatılmış oldu. Brandon Paul ile her konuda anlaşan Efes kadrosuna katarak kaldıkları yerden devam edeceklerini açıkladı. Lacivert Beyazlı takım ile anlaşan Paul, 1.93 boyunda olup, 1991 doğumludur. Aynı zamanda görev alanı ise, Şutör guard olarak belirlenmiştir.

Anadolu Efes’e Transfer Olan Brandon Paul Kimdir?

İllionis üniversitesinden 2013 yılında mezun olmuştur. Yine 2013 yılının yaz döneminde Minnesota Timberwolves takımında forma giyerek NBA hayatına girmiş oldu. Aslen Amerikalı olan Brandon Paul 2013 – 2014 sezonlarında Rusya’nın Nizhny Novgorod takımında bir süre oynadı. Burdaki basketbol hayatını tamamladıktan sonra Canton Charge takımı ile anlaşmaya vardı. Burada önemli bir sakatlık geçiren genç basketbolcu sözleşmesinin yenilenmemesiyle birlikte bir süre basketboldan uzak kaldı. İyileşmesinin ardından tekrardan Canton Charge takımı ile yeniden anlaşma yaparak kaldığı yerden devam etti. 2015 – 2016 sezonunda farklı bir ülkeye transfer oldu. İspanya’nın önemli kulüplerinden olan Joventut ile 33 maç oynadı. Bu maçlarda atılan sayılar neticesinde 13.2 oranına sahip oldu.

Anadolu Efes basketbol takımı için iyi işler başaracağı kesin. Yapılan araştırmalarda çok iyi bir oyuncunun transfer edildiğine rastlamak mümkün. Anadolu Efes takımı için çok şey başaracağını söyleyen Brandon Paul’un Efes takımındaki serüvenine şimdiden başarılar dileriz.