Ana sayfa Haberler Aziz Yıldırım’dan flaş başkanlık açıklaması!

Aziz Yıldırım’dan flaş başkanlık açıklaması!

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, "Futbolda Şike Soruşturması" adı altından Fenerbahçe'ye "Kumpas" kurdukları iddia edilen eski emniyet müdürlerinin yargılandığı davaya katılarak, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, “Futbolda Şike Soruşturması” adı altından Fenerbahçe’ye “Kumpas” kurdukları iddia edilen eski emniyet müdürlerinin yargılandığı davaya katılarak, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe camiasının her zaman birlik içerisinde olması gerektiğini, kulüpte bir daha başkan ya da yönetici olmayacağını dile getiren Aziz Yıldırım, bugün görülen davada şahısların ‘yalan ifade’ verdiklerini dile getirdi.

Eski başkan Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

“YALAN İFADE VEREN ŞAHISLARI DİNLEDİK”

Fenerbahçe’nin kumpas davası ile ilgili duruşmaya katılmak için Silivri’ye geldiğini ifade eden Aziz Yıldırım, ”Bize güç verdiniz. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bu hepimizin Fenerbahçe’nin davası. 3 Temmuz’da başlayan FETÖ operasyonuyla beraber yapılan davaların neticesidir. Biz davacıyız. Onun için geldik. Geldiğimde gördüğüm manzara iyi değildi. Uzun zamandır gelmediğimiz için ortalık boş gibi. Yalan ifadeler veren şahısları dinledik, hep yalan, masal anlatıyor. Sonunda konuyu FETÖ değiliz diye bağlıyor. Şubat 2012 de ‘Ne şikesi memleket elden gidiyor’ demiştim. Ondan sonraki yıllarda FETÖ’nün yaptığı operasyonlarla insanlarımız şehit oldu gazi oldu. Hepsi FETÖ’nün yapmış olduğu örgütlü organizasyon. Bugün  statlarda FETÖ operasyonları devam etmektedir bitmemiştir. 50 yılda oluşturulmuş örgütü 3-5 yılda yok edemezsiniz. Herkes uyanık olsun. Herkes daha akıllı, birbirini tutucu olsun” diye konuştu.

“NE AZİZ YILDIRIM’CI OLUN NE ALİ KOÇ’ÇU”

Herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini kaydeden Aziz Yıldırım, ”Ne Aziz Yıldırım’cı ne Ali Koç’çu olun. Yalnız tek bir şey var ortak paydamız Fenerbahçe. Fenerbahçe’nin dışına bugün çıkmayın. Fenerbahçe Televizyonu’nu burada gördüm mutlu oldum. Benim doğum günümü bile kutlamadılar çünkü ben kurdum ben yaptım FB TV’yi. Daha önce söyledim. Hepimizin tek paydası Fenerbahçe’dir. Bizim üst kimliğimiz Fenerbahçe’dir. Alt kimliklerle işimiz yoktur. Öyle olursa Fenerbahçe parçalanır. Herkesin aklını başına alması lazım” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE’DE BİR DAHA BAŞKANLIK YAPMAYACAĞIM”

Aziz Yıldırım, birliğin bozulması halinde daha kötü günlerin geleceğini ifade ederek, ”Bu sene iyi olmayabilir. Seneye daha iyi olması için destek vermeliyiz. Sakın başka düşüncede olmayın. Fenerbahçe giderse bizim her şeyimiz biter. Önümüzdeki seneden itibaren Fenerbahçe’nin içinde başkanlığı yapmayacağımı herkes bilsin. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yönetici olarak yer almayacağım. Fenerbahçe ile ilgili düşüncelerimi, her şeyimi, varlığımı ve 20 yılımı verdim. Buradan küsmem darılmam vazgeçmem olamaz. Hepinizden rica ediyorum. Yönetimde kim olursa olsun Fenerbahçe için destek olacağız. Gelen yönetimler yaptıkları müddetçe kalır yapamazlarsa giderler onları destekleriz” dedi.